Wpis z mikrobloga

Hej fotomirki, poleci ktoś budżetowy zoom na bagnet Pentax K?
Chodzi o zamiennik kitowego obiektywu do robienia lepszych zdjęć niż te standardowym 18-55 dołączanym do K-50, który nie jest zły, ale chciałbym czegoś o lepszym świetle. Zakres ogniskowych preferowany od 18-28 tak do 70, max 105 mm. Nie oczekuję cudów do, powiedzmy, 1000 zł. Nie oczekuję też porad w rodzaju 'dorzuć 4k i kup coś porządnego'. Po prostu może ktoś zna jakiś przyzwoity obiektyw do czysto amatorskich zastosowań?

#fotografia #obiektywy #pentax
  • 17
@Bianconero: lata temu kupiłem K-50 z 18-135 i nigdy nie żałowałem. Niezły zakres ogniskowych, znośne światło i optyka, uszczelnienia (sprawdzone w deszczu i pryskającym błocie na rajdach), DC z QuickShift też wygoda - jak duża, doceniłem dopiero jak później kupiłem coś ze śrubokrętem. To jeśli chodzi o większy zakres. Jeśli chodzi o wyraźnie lepszy obiektyw, to w normalnym budżecie będzie ciężko. Trzebaby szukać albo jakiejś gwiazdki albo używki Tamrona/Sigmy 17-50 2.8,
@Bianconero: a jaka ogniskowa Cię interesuje? Do 1000 zł masz systemowe 17-70 z napędem SDM, fajną sigmę 17-50 f/2.8 (jeśli zależy Ci na świetle, kosztem długiego końca), sigmę 17-70 C (najnowsza konstrukcja) oraz naprawdę fajny spacer zoom -od P: 18 - 135 (o którym wspomniał @Bianconero ). Super opcją jest HD 16-85, ale to już znacznie ponad Twój budżet...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@allthatshewants: Przyjrzę się tym modelom, dzięki. Mam tylko jeden obiektyw kitowy 18-55, więc chciałbym czegoś o podobnym lub trochę szerszym zakresie na dalekim końcu. Zależy mi żeby był możliwie ostry i jasny, czasem robię trochę fotek/portretów w ciemnych wnętrzach.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@allthatshewants: podoba mi się ta Sigma, choć czytam że lubi tam szwankować AF. Na allegro jest nawet jedna sztuka z niedziałającym AF. Zastanawiam się, czy brać, w sumie jestem elektronikiem, może uda się naprawić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
od tego jest serwis w Gdyni, serwis Sigmy. Wysyłasz tam body+obiektyw. Cena? nie pamiętam, coś około 250 zł parę lat wstecz. Chyba, że trafisz jeszcze na wydłużonej gwarancji, a poprzedni właściciel nie kalibrował.. Jedna kalibracja jest w cenie zakupu obiektywu.