Wpis z mikrobloga

@Saper86: Przecież to żenująca photoshopka. Przede wszystkim nie ma szans gołym okiem zobaczyć tak jasnej drogi mlecznej. Wymagałoby to bardzo długiej ekspozycji, która po pierwsze jest niemożliwa na stacji, która jest w ruchu, a po drugie światło z ziemi i nawet zaćmionego Słońca, zasłoniłoby światło z Drogi Mlecznej.

Tutaj widać, jak wygląda ten rozgwieżdżony kosmos :]

http://www.ianvisits.co.uk/blog/wp-content/uploads/2013/08/iss_sts119_big.jpg
  • Odpowiedz
@Saper86:

Z drugiej strony,


Nie ma tutaj żadnej "drugiej strony". Tak jak napisałem, występuje tu kilka powodów, z których KAŻDY z osobna uniemożliwiłby zrobienia takiego zdjęcia. Okropna photoshopka i już:)
  • Odpowiedz
@Ned: pewnie masz rację, ale argument, że światło Ziemi (podczas zaćmienia... sic!) uniemożliwiało by zrobienie takiego zdjęcia jest trochę z dupy ;) z pozostałymi argumentami się zgodzę.
  • Odpowiedz
@Saper86:

ale argument, że światło Ziemi (podczas zaćmienia... sic!) uniemożliwiało by zrobienie takiego zdjęcia jest trochę z dupy ;)


Z dupy to jest wypowiadanie się na tematy, o których nie ma się pojęcia ;)

Zaćmienie Słońca rzuca cień jedynie na małą powierzchnię Ziemi. Światło odbite od części Ziemi, która nie jest aktualnie zakryta nadal jest bardzo silne. Zrobienie fotografii głębokiego kosmosu wymaga tak długiej ekspozycji, że na Ziemi mogą to uniemożliwić
  • Odpowiedz
@Ned: chcesz powiedzieć, że każde zdjęcie w internecie, na którym widać gwiazdy z pokładu iss lub samej stacji na tle gwiazd, jest dziełem grafików?
  • Odpowiedz
@Saper86: stacja i Ziemia są zbyt jasne, żeby dało się na jednej fotce złapać któreś z nich razem z dobrze widocznymi gwiazdami. Uważam, że @Ned ma całkowitą rację. Fotoszopki bardzo ładne, ale to nadal fotoszopki.
  • Odpowiedz