Wpis z mikrobloga

Jestem 5ty dzień na Keto, 2-3 posiłki do syta glownie mięsa, jajka, sery, orzechy, warzywa zielone póki co waga w miejscu albo nawet delikatnie w górę. Wiem, że za wcześnie i nie powinienem się ważyć ale myślałem że samej wody ucieknie z 2-3kg a tu nic. Aktywność umiarkowana spacerki po 1-2km albo rower 5-10km. Trochę się martwię, że u mnie to nie działa. #keto #ketobaza
  • 30
@masonios72: @gundis24: co polecacie z keto produktów, żeby trzymać makro, nasycić się na kilka godzin i nie przesadzić z kcal? Np. więcej jajek, mniej serów? Może wrzucić jakieś posty, albo jeść raz dziennie? Póki co ciągle jestem na adaptacji i właściwie skupiałem się głównie na eliminacji węgli.
@Harry87: Ja bym powiedział że produkty masz dobre, po prostu zacznij liczyć ile kalorii zjadasz. Żeby zrzucić wagę trzeba być głodnym, nieważne na jakiej diecie jesteś, keto to mocno ułatwia bo czuje się mniejszy głód, ale tak żeby być cały czas najedzonym i chudnąć to nie ma.
@Harry87: Ciężko tu wypisać wszystko co powinieneś jeść, generalnie z tego co piszesz to ograniczyłbym sery, bo zawierają dużo białka. Ja na adaptacji jadłem przede wszystkim tłuste mięso dodając do tego warzywa. Np. frankfurterki z sałatką ze szpinaku, oliwą i oliwkami, jajecznice na boczku itp.
Ogólnie zobacz na YT, sporo jest kanałów- stricte keto kulinarny to np. Tłuste Gary, a ogólnie o tej diecie i jak zacząć jeść 2 razy dziennie
@Harry87: to koło 2000 kroków maks. Jesli masz mozliwosc np przejsc sie przed praca 30 min i 30 min po pracy to juz troche wiecej sie zbierze. Z brakiem czasu zawsze jest problem ale niestety nie ma diety, ktora bez ruchu sprawi cuda ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Harry87: U mnie szybko, około tygodnia. Zorientowałem się, że to już, bo po prostu straciłem ochotę na jedzenie, podjadanie itd. Nie ciągnęło mnie do słodyczy, przekąsek, alkoholu itd. Dla pewności zamówiłem glukometr, zmierzyłem i miałem 1.2 więc Ketoza :) teraz mierzę sobie raz na jakiś czas.
Kg zacząłem tracić około 3 dnia.
@Harry87: o i widzisz, przypomniało mi się moje ulubione śniadanie na adaptacji, do którego teraz też często wracam- weź awokado, w miejsce po pestce posól, popieprz, wbij do obu połówek po jajku, na jajko trochę masła i do pieca na około 15 min, 180 stopni, w międzyczasie podsmaż pokrojony boczek i po wyjęciu awokado posyp je bekonem. Pycha :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Harry87: IF jest dobry gdy nie liczysz kalorii, a co do tego co masz jeść to nagotuj sobie wielki gar rosołu, może być na golonce i staraj się dodawać tłuszcz tam gdzie się da, może więcej masla do jajecznicy albo dodawaj pieczarek do miesa żeby więc tłuszczu zatrzymać, dodawać majonez, oleje itp
@Harry87:
ja 7kg mniej w 2 tygodnie (ale jeszcze mam dużo)

-sok pomidorowy (uważaj na węgle, max 3g), 500 ml, do tego wlewasz 100ml oliwy, blender, przyprawy i już masz 900kcal xD
-kawa bulletproof, zapewne wiesz co to, 50g masła klarowanego i już masz 450kcal
-do tego jajecznica dla witamin i tłuszczy

Reszta to kawałeczek mięsa dziennie, np. 300g karkówki, kurczaka, co tam chcesz + 200g-400g brokułów/kalafiora i innych warzyw low
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Harry87: wg mnie nie jest możliwe żeby nie zrzucić choćby 2 kg, sam glikogen i związana z nim woda już robi robotę.
Jeszcze jak piszesz że robisz spacery, rower, piłka.
Są dwa wyjaśnienia ;
1. Nie jesteś w ketozie bo wpierdzielasz węgle (może zakamuflowane?)
2. Ten wpis to bait.

Ktoś tu pisał że może za dużo kalorii wciągasz, ale tak szczerze będąc na tej diecie 5 tydzień powinieneś odczuwać o wiele
@Ketonowy: Pisałem o 5tym dniu ;) Faktycznie głód mniejszy niż na cukrach, ale jest. Co do ukrytych węgli nie wiem... może to przez pomidory 5g netto /100g albo masło orzechowe 7g netto. /100g. Spróbuję odrzucić wgl poranny posiłek, jeść dwa razy dziennie w przeciągu 8h bardziej liczyć kalorie i może wprowadzę IF.