Wpis z mikrobloga

@Blahhblahh: Jak sam zauwazyles w Lazaro absolutnie kazda czesc jest lepsza i to momentami sporo (przerzutka tyl - Alivio vs Altus; przerzutka przod - Acera vs Tourney). Szczegolnie wazne sa hamulce, tanie hydrauliki to nic specjalnego, a 410 juz JAKOS beda hamowaly. Ogolnie oba te rowery to niska polka jesli chodzi o producenta, rame, jakosc zlozenia, ale jesli chodzi o stosunek cena-osprzet, to w przypadku tego Lazaro ciezko to bedzie pobic.
@Sterling_Archer: nie wiem czy niska półka. na pewno ekonomiczna. Fakt jest taki, że na takich podzespołach to rowery bardziej znanych składaczy (bo umówmy się, w każdym rowerze "firmowe" to ejst może z 10% całości) zaczną się od 3000-3500 pln. Będę borinł tego producenta, bo sprzedało się tego przez ostatnie ~10 lat bardzo dużo a nie natrafiłem na żadną informację żeby coś się działo z ramą albo z jakością złożenia ( w
@Blahhblahh: nie napisalem ze to zle rowery, czy ze nie warte swojej ceny, bo sa spoko i nawet napisalem wyzej ze stosunkiem cena/osprzet jest to raczej nie do pobicia.

Co do marki Kands, to przez jakies 20 lat robili oni najgorszy gruz jaki mozna bylo sobie wyobrazic (poziom supermarketu), dopiero kilka lat temu wyszli na prosta i oferuja nienajgorsze rowery, ale ramy pozostawiaja wiele do zyczenia, dodatkowo jak sam zauwazyles -
@Blahhblahh: Bo ta sama fabryka wypusci 100 roznych wariantow produktu (podlegajacych roznej kontroli jakosci, wyprodukowane z roznych stopow aluminium, poddanych roznym rodzajom obrobki termicznej, z rozna dokladnoscia polozenia spawow, rozna geometria, roznymi tolerancjami w miejscach gdzie to ma znaczenie - jak miejsca osadzenia lozysk itp.) dla 100 roznych odbiorcow, w zaleznosci od tego ktory ile zaplaci. Okolo 10 lat robilem w handlu i serwisie rowerow i ramy ktore wyszly z tej
@Sterling_Archer: pewnie tak, ale tak jak mówie - sam miałem Kandsa, sprzedało się tego masa przez te ostatnie lata i nie widziałem nigdzie info o np pękniętej ramie czy czegoś w tym stylu, więc ja się mocno dystansuje od niesprawdzonych informacji takich jak ty np podales, typu : "ramy pozostawiają wiele do życzenia" - na jakiej podstawie to napisałeś ? Rozumiem, że masz jakieś informacje na podstawie których wysunłeś taki wniosek,