Wpis z mikrobloga

Siema, mam u siebie prywatnie postawiony serwer z publicznym ip od dostawcy internetu i wykupioną domeną. Niestety jest niedostępny z pracy, z uwagi na firewall na połączenia wychodzące na wiele zakresów adresów IP.
Jakie rozwiązania z AWS mogę zastosować żeby najłatwiej zrobić coś w stylu proxy/forwardingu? Nie chcę ciągle zestawiać VPN, tylko mieć to pod innym nieblokowanym IP.

I jeszcze druga kwestia: na serwerze mam sporo subdomen, w stylu subdomena1.domena.com, subdomena2.domena.com, subdomena3.domena.com, wszystko przypisane do tego samego IP. Da się w OVH przypisać domenę do zmiennej, a nie "na sztywno" do wartości IP, żeby w razie zmiany IP modyfikować tylko jeden wpis, a nie po kolei wszystkie?

#aws #webdev #programowanie #hosting
  • 10
Skoro jest to ten sam IP to stwórz jakiegoś wildcarda w DNS i przekieruj wszystko na instancje. Jak chcesz zarządzać tym z poziomu AWSa to przerzuc sobie domenę do Route53 za pomoca wpisów NS. Z tego poziomu mozesz sobie nawet Aliasy ustawic na instancje EC2. Zainteresuj się może kwestia loadbalancerow, tylko że zakładam, że przy takiej skali będzie to lekki overkill, bo tani się staje dopiero przy większej skali.
Da się w OVH przypisać domenę do zmiennej, a nie "na sztywno" do wartości IP, żeby w razie zmiany IP modyfikować tylko jeden wpis, a nie po kolei wszystkie?


@grajlord: jeden rekord "A" na IP, a pozostałe CNAME na A.

Przykładowo:
grajlord.pl. A 1.2.3.4
foo.grajlord.pl. CNAME grajlord.pl.
bar.grajlord.pl. CNAME grajlord.pl.