Wpis z mikrobloga

Samochodowe mirasy! Mam pytanie. Kupiłem samochód, jest w nim do zrobienia kilka małych rzeczy, nie ma też przeglądu. Zanim zacząłem naprawy trafił się lepszy egzemplarz nie wymagający wkładu finansowego. Tak więc stałem się posiadaczem dwóch samochodów z których jeden jest mi całkowicie zbędny. Chciałbym go sprzedać, jednak nie minęło jeszcze pół roku od daty zakupu. W urzędzie zgłosiłem tylko nabycie pojazdu. Teraz moje pytanie, na umowie mam 10k zł, czy jeśli sprzedam samochód przed upływem 6 miesięcy to zapłacę tylko 17% od zarobku? (sprzedam za 12k, na umowie 10k, czyli 0,17*2000 = 340zł?). I kolejne pytanie, czy jak zgłosiłem nabycie pojazdu, nie mam badania, ale nie zamierzam jeździć samochodem to muszę coś jeszcze załatwiać? czy samochód może poczekać na nowego właściciela przez kolejne 6 miesięcy?
#samochody
  • 3
W urzędzie zgłosiłem tylko nabycie pojazdu.


@Cebulan: a zapłaciłeś podatek w US?

Chciałbym go sprzedać, jednak nie minęło jeszcze pół roku od daty zakupu.


@Cebulan: nie ma sprawy, możesz sprzedać.

czy samochód może poczekać na nowego właściciela przez kolejne 6 miesięcy?


@Cebulan: może.

Z tym brakiem przeglądu technicznego to nie przejmuj się, dopóki nie jeździsz po drodze to jest ok. Tylko ciągłość ubezpieczenia OC musisz zachować.
@aarahon tak w US też uiściłem opłatę.

Ubezpieczenie opłacił były właściciel do listopada tego roku, masz może siedzę, czy muszę jakoś zmieniać dane w ubezpieczalni? Czy do listopada może zostać tak jak jest?
Czy do listopada może zostać tak jak jest?


@Cebulan: czasem wysyłają rekalkulację, częściej nie. Jak masz zniżki w tej chwili to zakładam że ewentualna dopłata będzie niższa niż to co byś musiał zapłacić za ubezpieczenie za ten okres.