Wpis z mikrobloga

Mireczki,
odebrałem dzisiaj na poczcie po dwóch tygodniach awizowania decyzję o skreśleniu z listy studentów. W ramach decyzji wskazany jest 14 dniowy termin złożenia odwołania. W innym wypadku decyzja staje się prawomocna i ostateczna po upływie 14 dni od doręczenia. W przypadku złożenia odwołania decyzja staje się ostateczna dopiero po rozpatrzeniu odwołania przez rektora.

Zależy mi, aby utrzymać status studenta jeszcze przez conajmniej miesiąc, a nie jestem pewny czy moje odwołanie zostanie uznane przez rektora.

Czy dobrze rozumiem, że:
1. 14 dniowy termin na złożenie odwołania liczy się od dnia dzisiejszego(bo dziś odebrałem list z poczty)?
2. Aby dopełnić terminu wystarczy, że w dniu 16 maja do końca dnia wyślę list polecony do uczelni z odwołaniem?
3. W razie negatywnej decyzji rektora decyzja o skreśleniu z listy studentów staje się ostateczna dopiero gdy odbiorę pismo z poczty(czyli maksymalnie po 14 dniach od dostania awizo o decyzji)?
4. Mój status studenta może zostać "sztucznie" przedłużony o 14dni(czas na złożenie odwołania) + kilka dni(czas dotarcia pisma do uczelni, decyzji rektora i pisma zwrotnego do mnie) + 14dni(czas na odebranie listu z poczty)?

#studia #studbaza #prawo #pocztapolska
  • 11
  • Odpowiedz
@niemamzadnegokontanawykopie: A to nie jest tak, że na tym piśmie jest. napisane, że "Pan Anon Wykopek z racji bycia #przegryw został skreślony z listy studentów dnia 15.04.2022" i jak się odwołasz w ciągu 14 dni od momentu odebrania to ewentualnie przywrócą Cie na tą listę i dadzą Ci na to papier?
  • Odpowiedz
@qwerty93: niekoniecznie; https://www.cok.agh.edu.pl/regulamin-studiow-agh-2019/skreslenie-a-status-studenta/

Prawa i obowiązki studenta wygasają z dniem ostatecznego skreślenia z listy studentów.


i

Decyzja o skreśleniu z listy studentów staje się ostateczna w następujących przypadkach:

5) w związku z wniesienie do Rektora (Prorektora ds. Kształcenia) wniosku o ponowne rozpatrzenie sprawy – w dniu doręczenia decyzji utrzymującej w mocy skreślenie: np. jeśli student odebrał decyzję o skreśleniu z listy studentów w dniu 9 października 2018 r. (potwierdzenie na żółtej
  • Odpowiedz
@niemamzadnegokontanawykopie: tylko pamiętaj, że odwołanie musisz złożyć przez operatora wyznaczonego (tj. Pocztę Polską). Tylko wtedy za dzień wniesienia uważana będzie data stempla. Natomiast nic nie stoi na przeszkodzie, byś wysłał odwołanie 16 maja 2022 r. o 23:59, oczywiście poleconym ekonomicznym ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
ok, czyli składając odwołanie za dwa tygodnie i nie odbierając kolejnego listu od uczelni przez kolejne dwa tygodnie powinienem być jeszcze studentem conajmniej do czerwca ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@niemamzadnegokontanawykopie: Dokładnie tak.

Natomiast nic nie stoi na przeszkodzie, byś wysłał odwołanie 16 maja 2022 r. o 23:59, oczywiście poleconym ekonomicznym ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Ultimator: Można jeszcze na upartego wysłać list z
  • Odpowiedz
@haosek: to się tyczy tylko priorytetów, na zasadziegwarantujemy że doręczymy list następnego dnia - ale jeśli przyniesiesz go po 15, to ten następny dzień liczymy od jutra.
W przypadku wszelkich terminów sądowych i urzędowych liczy się data stempla, który w żadnym wypadku nie może być nabity "na jutro". Dlatego właśnie na całodobowych pocztach przed północą adwokaci, radcowie i ich aplikanci generują gros ruchu ( ͡° ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz