Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Drogie Mircy i Mirabelcy, jest sprawa z zakresu #psychologia, może ktoś wie coś na ten temat.

TL;DR Czy znacie książki na temat ruminacji/uporczywego rozpatrywania przeszłości i tego jak się tych rzeczy pozbyć?

Przez ostatnie wiele lat zauważyłem w sobie tendencję do przeżywania i rozpamiętywania w kółko tych samych wspomnień, a z wiekiem nasila się ona. Myślę, że to przez więcej wspomnień do których można wracać. Najczęściej dotyczą one poprzednich związków, a że już jestem po trzydziestce, to jest ich kilka i żaden nie był udany. Od niedawna jestem sam, ale każdy zdrowo myślący człowiek mi mówi "to bardzo dobrze", bo związek był burzliwy i toksyczny. Niestety mój mózg idealizuje jego wartość, a jeżeli akurat w danej chwili tego nie robi, to chętnie przerzuca się na świetną pożywkę jaką są jeszcze wcześniejsze relacje. Przez te ruminacje nie jestem w stanie normalnie funkcjonować i jeżeli tak dalej pójdzie, będę musiał zacząć się wspomagać jakimiś antydepresantami. Czy ktoś z was wie o książkach (pl lub eng) na temat radzenia sobie z takimi natrętnym rozpamiętywaniem przeszłości? Będę wdzięczny za każdy artykuł, książkę, cokolwiek co może pomóc, bo wykańcza mnie to. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #626f8e176fa385d2da540027
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
  • 2
  • Odpowiedz