Wpis z mikrobloga

Gdyby zaoferowano ci świetne warunki finansowe (dające taki sam standard życia w każdym z wymienionych miast), które duże miasto byłoby dla ciebie pierwszym wyborem podczas wyprowadzki z #poznan

( ͡° ͜ʖ ͡°)

Moje miasto pierwszego wyboru to:

  • Warszawa 20.2% (17)
  • Kraków 9.5% (8)
  • Łódź 3.6% (3)
  • Wrocław 28.6% (24)
  • Gdańsk 38.1% (32)

Oddanych głosów: 84

  • 8
  • Odpowiedz
@Jud-Suss: Powinieneś w pytaniu uwzględnić czy te 'świetne warunki finansowe' są takie same dla Warszawy z wyższymi kosztami zycia co w innych miastach czy odpowiednio dopasowane.

Dla mnie pierwszym wyborem jest Gdańsk. Byłem dwukrotnie bliski przeprowadzki tam i bardzo dużo osób wypowiadało się pozytywnie, poziom zadowolenia mieszkańców w czołówce kraju, ciekawsza oferta kulturowa.

Za to na dwóch ostatnich miejscach dałbym Kraków i Wawę. W tym perwszym bywałem wiele razy i zawsze
  • Odpowiedz
@venomik: Zostało to uwzględnione w pytaniu - ta świetna oferta dawałaby taki sam standard życia w każdym z miast, uwzględniając koszty życia, więc np. w Warszawie pensja byłaby trochę lepsza, ale że są wyższe ceny nieruchomości, wychodziłoby podobnie jak w Gdańsku, gdy pensja byłaby niższa, ale też ceny nieruchomości niższe.
  • Odpowiedz
@venomik: Szybko edytowałem, więc wszystko z tobą w porządku, bo pytanie mogło sugerować, że wybierając Warszawę, dostaniesz automatycznie najwyższe zarobki, bo takie obiektywnie są w Polsce.
  • Odpowiedz
@Jud-Suss: Nie wiem jak to wygląda w oficjalnych statystykach, ale jeżeli chodzi o nieruchomości w Gdańsku i Warszawie to te cenowo są dość podobne. A nawet jeżeli, to różnica nie jest na tyle duża, by trójmiejskie zarobki to sensownie pokrywały
  • Odpowiedz
@Jud-Suss: Trójmiasto jest fajne jak masz dobry zawód a tak ogólnie dużo osób ,które znam wracały do Warszawy ze względu na pracę i możliwości awansu ,których nie miały w trójmieście.
Ceny nieruchomości w trójmieście to też kosmos.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Jud-Suss: z Poznania tylko do Wawy z tych miast. W każdym innym bedzie porownywalnie. A jak masz opcje na dobre zarobki to myślę że jedynie w Warszawie zaliczysz jakiś przeskok.
  • Odpowiedz