Wpis z mikrobloga

A wy spełniliście już dziś swój patriotyczny obowiązek? Dla jasności, czy opłakiwanie palestyńskich dzieci, mordowanych przez Izrael, jest już anty-patriotyzmem i antysemityzmem?

A co z opłakiwaniem polskich dzieci mordowanych nie tak dawno przez Niemców i Rosjan? Jest to patriotyzm, czy tutaj już nie wolno mówić o tym, co zrobiły dwa najbardziej zbrodnicze państwa naszego kontynentu?

#bekazlewactwa #lewackalogika #4konserwy
źródło: comment_16514134315SC2GTNxo6zEKhv4J7id7D.jpg
  • 7
@BlendziorMLKV: https://oko.press/anna-bikont-patriotyzm-to-czulosc-owsiak-przypomina-mi-kuronia-rozmowa-na-100-lat/

A dzisiaj? Kto byłby w Polsce XXI wieku wart opisania?

Przychodzi mi do głowy Jerzy Owsiak.


W książce o Kuroniu cytujemy jego list z 1962 roku do żony Gajki pisany z Placu Defilad na wielkim święcie z okazji rocznicy 22 lipca. To jest taki pijany list, ale jednocześnie świetnie oddaje Jacka. Pisze, że chce, żeby wszyscy byli szczęśliwi, tańczyli i zmieniali świat, czynili rewolucję. Pomyślałam sobie, że taki sam
czy opłakiwanie palestyńskich dzieci, mordowanych przez Izrael, jest już anty-patriotyzmem i antysemityzmem?


@Roger_Casement: z tego co kojarzę to nie ma polskich Palestyńczyków, w przeciwieństwie do polskich Żydów, więc z patriotyzmem czy też jego brakiem nie ma to nic wspólnego, z rigcz prędzej
@Deska_o0: Z tego co kojarzę, to żadne żydowskie dzieci nie są zabijane w Polsce, za to w Palestynie dochodzi do ataków na ludność cywilną, więc nie wiem, po co mieszać w to polski patriotyzm.

Naziści i komuniści mordowali w naszym kraju Polaków, Żydów, Romów, gejów, duchownych, podziemie patriotyczne i nienarodzone dzieci. Opłakiwanie każdej z tych grup jest patriotyzmem, czy dotyczy to tylko Żydów? Jeżeli oplakiwalbym zabijane dzieci na Ukrainie, to znaczy,
Z tego co kojarzę, to żadne żydowskie dzieci nie są zabijane w Polsce, za to w Palestynie dochodzi do ataków na ludność cywilną


@Roger_Casement: ale odnośnie czego to? xD

więc nie wiem, po co mieszać w to polski patriotyzm.


@Roger_Casement: opłakiwanie polskich Żydów to patriotyzm, tak samo jak Tatarów, katolików i ogólnie wszystkich Polaków

Jeżeli oplakiwalbym zabijane dzieci na Ukrainie, to znaczy, że jestem (ukraińskim) patriotą?


@Roger_Casement: po prostu
@Deska_o0: Przestań używać logiki autorki, bo ona rozumie słowo patriotyzm, a gdy ktoś pokazuje jej logikę na innym przykładzie, już tego pojecia nie rozumie xD

Brawo, dobrze wytresowany simp z Ciebie, jeszcze napisz coś w style "hey man, leave her alone" ¯\_(ツ)_/¯

Nie wiedziałem, że lewica jest taka nacjonalistyczna... Opłakiwanie polskich Żydów to patriotyzm, ale opłakiwanie francuskich Żydów, którzy zginęli w Auschwitz już nie?
Przestań używać logiki autorki


@Roger_Casement: używam logiki, jest tylko jeden rodzaj

gdy ktoś pokazuje jej logikę na innym przykładzie


@Roger_Casement: podasz w końcu ten przykład, bo nadal go nie napisałeś tylko o nim piszesz i odnosisz się do czego co istnieje tylko w twojej głowie

hey man, leave her alone


@Roger_Casement: nie wiem kim jest ta baba, więc to tylko twoje urojenia, odpowiedziałem na pytanie a ty z pianą