Wpis z mikrobloga

UPC czy Orange jeśli chodzi o światłowód - internet i telewizję? Sprzęt wydaje się być lepszy w Orange - mają modemy i wzmacniacze z Wi-Fi 6 gdzie UPC ma Wi-Fi 5. Dekodery 4K też wydają się być lepsze - w multiroom mają np. dekoder z Android TV, UPC niestety tego nie ma ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Największy minus w Orange jaki zauważyłem to Orange TV GO działające tylko na terenie Polski gdzie UPC TV GO można oglądać nawet za granicą.

#swiatlowod #internet #telewizja #upc #orange #tv
  • 6
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@lIENll: Tylko że Orange TV Go działa jedynie na telefonie, a niektóre programy tylko jak jesteś połączony przez swoje Wi-Fi.
  • Odpowiedz
@lIENll: Będziesz sieć domową opierał o badziewie operatora? To samo z androidem w dekoderze. Przecież masz smart w TV, albo za parę złotych kupisz przystawkę z androidem. Przy wyborze dostawcy patrz na stabilność w miejscu podłączenia (popytaj sąsiadów) i ewentualnie rozważając Orange, czy grasz w gry na jakiś polskich serwerach bo Orange lokalny routing ma fatalny. Jakbyś chciał pograć przykładowo w CS'a, to będziesz miał 60-80 pingu w grze bo pakiety
  • Odpowiedz
@Drmscape2: Ale to i tak wszystko idzie po kablach Nexery więc operator tutaj chyba nie ma większego znaczenia? Nexera ciągnęła u mnie światłowód i to oni najpierw przyjeżdżają robić instalację do domu, a dopiero później Orange/UPC, przynajmniej tego się dowiedziałem jak zadzwoniłem.
  • Odpowiedz
@lIENll: UPC ma tryb bridge w modemie, a O. nie poza tym gdzieś czytałem że Orange potrafił przez modem/router nie wyrabiać naraz z oglądaniem TV + internetem Stockowe rojtery to jest absolutne minimum w każdym przypadku jeśli chodzi o wifi wydajność

Także lepiej mieć jest modem od internetu i przez niego wszystko ciągnąć i ewentualnie kabelkiem sobie jechać z np RaspBerry jakieś kanały jak chcesz mieć na TV z sieci/upc etc
  • Odpowiedz