Wpis z mikrobloga

@gorgios: kamerki są podłączone kabelkiem do rejestratora, nawet zasilenie maja od niego przez poe. Wydaje mi się ze to powinno być plug&play bez żadnej zabawy z siecia

Dodatkowo jak wyszukuje kamerki w rejestratorze to te świecą się przez chwile ale nie dodaje ich i tak do listy
Raczej mogą być w innej sieci, i każda z nich tak jak nitki wyżej mówią, pewnie ma ten sam statyczny adres. Ustaw adres rejestratora np. na 192.168.1.200, a kamery po kolei na 201, 202 itd.
@Murasame: sprawdź w oknie kamery czy coś podobnego w rejestratorze, tam pewnie będzie lista 4 portów od kamer i zobacz czy jest jakiś komunikat, może je znajduje tylko chce je uruchomić hasłem z rejestratora zamiast domyślnym kamer (admin/admin)
@crazy_wolf: podłączyłem sobie to na biurku żeby sprawdzić czy działa przed montażem. A co do tych ustawień to właśnie dlatego kupiłem zestaw, który miał być plug&play bo nienawidzę robić przy sieciach xD na studiach najbardziej mnie to męczyło

@LazyInitializationException: a jak mam w ogóle dostać się do kamerki bez rejestratora? Przecież jak podłączę to np. Do PC to nie dostanie zasilania
@Murasame: Nie znam bezpośrednio tego rejestratora, i nie wiem za co odpowiedzialna jest tam funkcja przełącznik. Czy on robi za switch na portach do kamer, czy jak.
Spróbuj zrobić tak, że podłącz kamerę do rejestratora i komputer. Komputer dostanie adres IP z rejestratora, i zobaczysz w jakim zakresie adresów to faktycznie działa. Co więcej, będziesz mógł się dostać bezpośrednio do kamery, być może ma ustawienia jakieś niestandardowe, i wystarczy ją zresetować
@crazy_wolf: @LazyInitializationException: @mrbj: @gorgios:

Jest jakiś progres, podłączyłem kamerkę pod własne zasilanie + bezpośrednio do routera do którego podłączony jest rejestrator i wtedy urządzenie jest znajdowanie na liście rejestratora.

Teraz trzeba ogarnąć trzeba wpinając do rejestratora nie działa, zasilanie jest ok bo kamerka daje sygnał świetlny przy podpinaniu do rejestratora...

Może to kwestia konfiguracji tego przełącznika, nie mam pojęcia.
@Runo1297: pozmieniałem ip kamerki ale to raczej nic nie daje, rejestrator jest w tej samej podsieci i kiedy oba urządzenia są podpięte do routera to wszystko śmiga ale jak podpinam znowu przez poe do rejestratora bezpośrednio znowu nic nie znajduje

chyba z tym przełącznikiem muszę coś wymyślic ale nie wiem co tam ustawic