Wpis z mikrobloga

Komputer Huawei Matebook D14. Problem dotyczy bluetooth. Gdy łącze internetowe wifi jest obciążone ściąganiem wielu rzeczy z neta, zaczynają mi szwankować słuchawki bezprzewodowe - dźwięk zwalnia aż do zfreezowania i nie da się ich rozłączyć/połączyć ponownie, aż do momentu aż nie przestanie się ściągać. Czasami rozłącza mi też bezprzewodową klawiaturę logitecha. Klawiaturę rozłączyło mi też przy kopiowaniu danych na pendrive, gdy komputer do neta podłączony był po rj/45 do przejściówki usb. Gdzie może leżeć problem?

#komputery #pomocy
  • 8
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@marasgruszka: masz pewnie Wifi i BT na jednym module. Przegrzewa się i swiruje, to jest częste w kartach Atherosa np w Lenovo, wtedy jak są problemy z WiFi to wyłącza się BT właśnie. Najpewniejszym rozwiązaniem jest niestety wyłączenie BT i kupienie adaptera na USB ¯\_(ツ)_/¯ ewentualnie dopasowanie innej karty, ale to nie jest takie proste bo nie każda zadziała. No chyba że tam jest inaczej ale wątpię.
Ewentualnie możesz próbować np
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@marasgruszka: tak, może z wieloma, i te Asusy są spoko. Ew taniej możesz wziąć BT400 albo, albo nie z Asusa Savio BT-040 ponoć też jest warty polecenia, aczkolwiek jak masz to mieć na lata to taki jak wrzuciłeś będzie spoko bo to już BT 5.0. Przy czym nie gwarantuję że to pomoże na rozłączanie klawiatury, ale może to być powiązane.
  • Odpowiedz