Wpis z mikrobloga

Niesamowite jest to uczucie jak czlowiek sie uczy plywac jako dorosly.

Jako gowniak sie topilem, wiec potem odpuscilem sobie wlazenie do wody.

Dwa lata temu jako dorosly znow sie topilem.

Teraz codziennie jestem na basenie i z kazdym dniem jest coraz lepiej. Dzisiaj przeplynalem z 30m pod wodą i ze 100-150 na plecach. Niedlugo wezme sobie lekcje, żeby nie wyrabiać sobie zlych nawykow.

#plywanie
  • 10
  • Odpowiedz
@L-LORD: na YouTube znajdziesz sporo kontentu i poradników. Pływanie to czysta fizyka, najważniejsze są 2 rzeczy zmniejszać opór i zwiększać napęd. Polecam nauczyć się na początku dobrze oddychać z wydechem do wody i odpowiednim skrętem(kraul), jeżeli chodzi o kraul, to polecam też pływanie z pullboyem, bo w tym stylu 80% napędu to ręce, a ułatwi to trzymanie odpowiedniej pozycji, łatwiej będzie się skupić na odpowiednim prowadzeniu rąk i balansie tłowia i
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@L-LORD: ja level 42 10 maja jako prezent urodzinowy zaczynam kurs nauki pływania. Mam nadzieję że za jakiś czas będę mogła napisać to samo.
  • Odpowiedz
@kris_me: @L-LORD: poza tym polecam pooglądać jakieś poradniki żeby zobaczyć czy instruktor nie wali w #!$%@?. Widziałem już sporo bardzo słabych nauczycieli pływania i o ile na najniższym poziomie właściwie każdy nauczyciel da efekt, to i tak pozostaje pytanie czy warto. Ufaj, ale sprawdzaj.
  • Odpowiedz
@Mlody_pelikan: Dzięki. Kilka rzeczy YT mi dal i pomogl. Zaraz zerkne co tam jest na tym kanale.

Oddychac kompletnie nie potrafie. Poki co ucze się tylko wydychać powietrze pod wodą (stad moje plywanie pod woda jako pierwszy "styl") i czasami wylaniac glowe po troche powietrza ale srednio to wychodzi. Jestem zbyt spiety, ucze sie rozluzniac i zarzadzac energią.

Co do lekcji to troche sklamalem. Na poczatek wezme kumpla, ktory jest plywakiem,
  • Odpowiedz
@kris_me: Mi pomogl basen 1,2 metra, okulary, zatyczki do uszu i lub na nos, by powoli sie oswajac. Wtedy mozna dryfowac, zobaczyc jak sie cialo zachowuje bez naszej ingerencji i "poczuc" wode samemu. Potem dodac delikatne ruchy z YT itd. Ale oswojenie sie to numer 1.

Powodzenia!
  • Odpowiedz