Wpis z mikrobloga

@sebbs:

Hej Mirki, piszę by mnie ktoś utwierdził w przekonaniu, że nie robię głupio.

Udało mi się kupić bilety na majówkę bardzo tanio, bo za 150 złotych lot w jedną stronę z Poznania do Alicante. Sęk w tym, że taniość tych biletów polega na tym, że najpierw lecimy z Poznania do Oslo za 25 złotych, a następnie z Oslo do Alicante za 125 złotych. Od czasu lądowania w Oslo do wylotu w Alicante jest dwie i pół godziny różnicy. Myślicie, że na luzie tyle czasu wystarczyć by się przesiąść w raz z rodzinką, odnaleźć bramki w Oslo i wsiąść na czas do kolejnego samoloty z destynacją Alicante?

Trochę się cykam, bo wpakowałem w ten lot rodzinkę i obawiam się, że jakaś obsuwa może mocno nadwyrężyć moje plany, a ja wyjdę na idiotę. Na razie wszyscy zachwyceni bo liczyli się z rzędami kosztu biletu w jedną stronę na poziomie 700-800 złotych. Pozdrawiam

Może ktoś ma styczność latania na odcinku Poznań - Oslo i może mnie uspokoić, że raczej nie zdarzają się opóźnienia

#loty #latanie #oslo #kiciochpyta #norwegia #poznan
  • 12
@sebbs: Mirek, a weź lepiej sprawdź, czy w Oslo nie ma zmiany lotniska. Tam są dwa. Jedno bliżej miasta, jedno daleko. Lepiej żeby nie było zmiany... Jeśli nie ma, to spoko raczej. Ta sama linia lotnicza? Jeśli tak, to drugi lot by chyba czekał, jeśli by obsuwa była... Tylko trzeba powiadomić obsługę. Przynajmniej ich zapytać.
@sebbs: Przede wszystkim to podaj jakie lotniska bo masz trzy Torp, Rygge, Gardermoen. Sprawdź czy masz z tego lotniska odlot co przylatujesz z Polski :) 2,5 godziny to kupa czasu, zdążycie się zanudzić, szczególnie na Torpie
@LubieKiedy: @Zashi: Tak, zmiana jest wewnątrz jednego lotniska, to jest Oslo Torp. Oba loty linią Ryanair, aczkolwiek wykupowane totalnie osobno. Bardzo dziękuję Wam wskazówki, będę czujny by powiadomić obsługę w razie problemu, chociaż mam nadzieję, że nie będę musiał tego robić. Pozdrawiam!!!
@sebbs: mówi się że jak masz więcej niż godzinę to jest w pełni bezpiecznie, szczególnie dla bagażu który powinien zostać na luzie wypakowany i przekierowany do kolejnego samolotu. Ty masz tylko wyjść z samolotu i skierować się do odpowiedniej bramki/terminala. A i jak to ta sama linia to często używają bramek które są na tym samym terminalu/obok siebie.