Wpis z mikrobloga

@lukasus: Miałem to kiedyś na studiach jako ciekawostkę od prowadzącego i chyba jeszcze było w książce Pi razy oko.

Pomijając memik to ludzie często błędnie zakładają miliard jako jednostkę a nie liczbę przez to, że jest zapisana częściowo słownie w skrócie. Ogólnie odpowiednio formułując pytanie da się tym dosyć łatwo wpuścić ludzi w maliny xD

Edt
Ok nie jestem jednak pewien co do studiów ale na pewno to widziałem w "Pi
  • Odpowiedz
@lukasus: w zrobieniu z miliarda jednostki liczbowej. Zamień sobie wszystkie zapisne słowne milardy USD w tym przykładzie np na kilogramy to od razu ci wyjdzie gdzie jest błąd ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
@lukasus
@Kryspin013
Najlepsze jest to że gdyby faktycznie każdy na ziemi dostał po nawet milionie nie mówiąc o miliardzie. To nagle ceny praktycznie wszystkiego hy wzrosły i ludzie dalej by byli tak samo Biedni. Nie mówiąc już o tym, że 6 miliardów ludzi nie miało by co kupić bo oni po wodę czy żarcie to całe dnie poświęcają. Nie mówiąc o ubraniach czy rozrywce xd
  • Odpowiedz
267 000 000 000 - 8 000 000 000 x 1 000 000 000 = za mały mam kalkulator


@lukasus: zaczynam myśleć, że masz myślonko typiary z memika.

To na przykłądzie gdzie ona #!$%@?ła. Traktujemy mld jako jednostkę np kg:

267 kg - 8 kg = 259 kg

Czy #!$%@? policzyła? Tak.

Czy ty nie potrafisz zrozumieć prostego przykładu gdzie laska popełniła błąd? Też xD

Najlepsze jest to że gdyby faktycznie
  • Odpowiedz
Najlepsze jest to że gdyby faktycznie każdy na ziemi dostał po nawet milionie nie mówiąc o miliardzie. To nagle ceny praktycznie wszystkiego hy wzrosły i ludzie dalej by byli tak samo Biedni


@GrochenMochen: zajebisty ten kapitalizm nie ma co, zawsze musi z 20% populacji szorować po dnie, bo inaczej skoczą ceny do góry xDDDD
  • Odpowiedz
To na przykłądzie gdzie ona #!$%@?ła. Traktujemy mld jako jednostkę np kg:


267 kg - 8 kg = 259 kg

Czy #!$%@? policzyła? Tak.

Czy ty nie potrafisz zrozumieć prostego przykładu gdzie laska popełniła błąd? Też xD

@Kryspin013: ale on dobrze policzył, jakby każdy miał dostać miliard a jest osiem miliardów ludzi to by był właśnie tyle na minusie ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@lukasus: nie od dzisiaj wiadomo że do funkcjonowania świata jaki znamy potrzebny jest biedny proletariat. Dobra wystarczyło by by każdy żył na poziomie ale z czasem doprowadziło by to do degradacji cywilizacji. Biedni muszą pozostać biedni i mieć tylko tyle ile potrzebują do przeżycia. To starannie zaprojektowana maszyna.
  • Odpowiedz