Wpis z mikrobloga

@lukasus: Miałem to kiedyś na studiach jako ciekawostkę od prowadzącego i chyba jeszcze było w książce Pi razy oko.

Pomijając memik to ludzie często błędnie zakładają miliard jako jednostkę a nie liczbę przez to, że jest zapisana częściowo słownie w skrócie. Ogólnie odpowiednio formułując pytanie da się tym dosyć łatwo wpuścić ludzi w maliny xD

Edt
Ok nie jestem jednak pewien co do studiów ale na pewno to widziałem w "Pi
@lukasus: w zrobieniu z miliarda jednostki liczbowej. Zamień sobie wszystkie zapisne słowne milardy USD w tym przykładzie np na kilogramy to od razu ci wyjdzie gdzie jest błąd ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
@lukasus
@Kryspin013
Najlepsze jest to że gdyby faktycznie każdy na ziemi dostał po nawet milionie nie mówiąc o miliardzie. To nagle ceny praktycznie wszystkiego hy wzrosły i ludzie dalej by byli tak samo Biedni. Nie mówiąc już o tym, że 6 miliardów ludzi nie miało by co kupić bo oni po wodę czy żarcie to całe dnie poświęcają. Nie mówiąc o ubraniach czy rozrywce xd
267 000 000 000 - 8 000 000 000 x 1 000 000 000 = za mały mam kalkulator


@lukasus: zaczynam myśleć, że masz myślonko typiary z memika.

To na przykłądzie gdzie ona #!$%@?ła. Traktujemy mld jako jednostkę np kg:

267 kg - 8 kg = 259 kg

Czy #!$%@? policzyła? Tak.

Czy ty nie potrafisz zrozumieć prostego przykładu gdzie laska popełniła błąd? Też xD

Najlepsze jest to że gdyby faktycznie
Najlepsze jest to że gdyby faktycznie każdy na ziemi dostał po nawet milionie nie mówiąc o miliardzie. To nagle ceny praktycznie wszystkiego hy wzrosły i ludzie dalej by byli tak samo Biedni


@GrochenMochen: zajebisty ten kapitalizm nie ma co, zawsze musi z 20% populacji szorować po dnie, bo inaczej skoczą ceny do góry xDDDD
To na przykłądzie gdzie ona #!$%@?ła. Traktujemy mld jako jednostkę np kg:


267 kg - 8 kg = 259 kg

Czy #!$%@? policzyła? Tak.

Czy ty nie potrafisz zrozumieć prostego przykładu gdzie laska popełniła błąd? Też xD

@Kryspin013: ale on dobrze policzył, jakby każdy miał dostać miliard a jest osiem miliardów ludzi to by był właśnie tyle na minusie ¯_(ツ)_/¯