Wpis z mikrobloga

hej, podobno w aptekach robią czasem preparaty na zamówienie czy coś, np exbaba moja chyba jakąś maść do rąk miała tego typu, widywałem też wzmianki o aptecznej wcierce z finasterydem
no i właśnie taka wcierka mnie interesuje xd
1. serio w aptece mogą mi taką przygotować?
2. w dowolnej aptece takie cuda są czy tylko w niektórych?
3. co jest potrzebne do tego? bo np do tabletek z finem - recepta na tabletki z finem
a do wcierki? recepta na handmade wcierkę?
  • Odpowiedz
@Chodtok: trzeba mieć receptę na lek recepturowy. Lekarz ustala skład i od tego zależy cena. Każdy lekarz może to wypisać, nie musi być dermatologiem :)
Receptura jest ogólnie w większości aptek, ale czy przyjmą taką receptę i wykonają, to już Ci niestety nie zagwarantuję.
  • Odpowiedz
Lekarz ustala skład


hmmm czyli nie ma żadnej ogólnej bazy tych receptur i rodzinny mi raczej takiej nie ułoży? (już pomijając czy w ogóle byłby skłonny dać finasteryd)

czy przyjmą taką receptę i wykonają, to już Ci niestety nie zagwarantuję


dlaczego
  • Odpowiedz
@Chodtok: lekarze obecnie są bardzo słabi z receptury, mało kto umie ułożyć sam. Większość przepisuje pacjentom te same mieszanki.

Mogą nie przyjąć recepty, jak np. nie będą mieć składników. Teoretycznie mogliby zamówić, ale pewnie im się nie opłaca, bo potem tego nie zużyją, więc odsyłają pacjenta. Taki jest główny powód odmowy przyjęcia receptury :P

Ja robiłam różne leki, ale wcierki z finasterydem nie.
  • Odpowiedz
@Chodtok: tak, ta baza to receptariusz :D Można się też posiłkować podręcznikami.

Odsyłają do innej apteki, która bardziej ogarnia recepturę. Farmaceuci będą wiedzieć. Jak jesteś z Poznania to mogę Ci podać gdzie się udać
  • Odpowiedz