Wpis z mikrobloga

Macie problem ze śmieciami u was na osiedlu? U nas od dawna jest to problem. M.in. zawsze papiery i kartony walają się wszędzie, bo pojemnik jest przepełniony i dużo rzeczy z niego wypada. Tylko, że właściwie, to zawiera on głównie powietrze, bo ludzie nie składają kartonów.

Postanowiłem do sprawy podejść kreatywnie i jakoś zmotywować ludzi z osiedla. To jest wersja pierwsza, jednak mam przeczucie, że dialogi można by poprawić. Jakieś sugestie?

#humorobrazkowy #budownictwo #nieruchomosci #sasiedzi #ciekawostki
noisy - Macie problem ze śmieciami u was na osiedlu? U nas od dawna jest to problem. ...

źródło: comment_1651039831BftMENoMNKZYfk8XzLYX11.jpg

Pobierz
  • 33
@noisy: moze napisac na forum osiedla (jak takie cos macie), moze jakas kartka w smietniku. Ale ja osobiscie nie wierze ze to cos da. I to nawet nie ma roznicy czy nowe luksusowe osiedle czy tez stara kamienica. Ja sie zawsze produkuje, skladam/tne pudla zeby byla ladna kostka wchodze do altany a tam pelno pudel ze przejsc sie nie da.

czasami mam wrazenie ze szkoda strzepic ryj, bo to nic nie
I to nawet nie ma roznicy czy nowe luksusowe osiedle czy tez stara kamienica. Ja sie zawsze produkuje, skladam/tne pudla zeby byla ladna kostka wchodze do altany a tam pelno pudel ze przejsc sie nie da.


@srgs: nowe osiedle. Śmieci są zawsze gorącym tematem, na każdym zebraniu. Ci od wywozu, chcieli nam podwyższyć opłatę za śmieci, za rzekome niesortowanie. Sprawa w tym momencie jest w toku. Przy niesortowanych, opłata jest 2x
"Proszę składać te #!$%@? kartony, bo potem cały ten #!$%@? się z pojemnika wysypuje i zagradza blaszak!"


@ChareimUu: ale to nie chodzi o bałagan. Przecież oni tam nie mieszkają i burdel może im nie przeszkadzać. Problemem jest to, że my płacimy za dużo za wywóz.
to jest dodatkowe 120zł/miesiąc, albo 1440zł rocznie


@noisy: Gdzie jest tak drogo?

Pomysł z komiksem słaby. Daj kartkę z krótkim komunikatem w stylu: "Prosimy składać duże kartony przed wyrzuceniem. Zaoszczędzisz 21,37 zł miesięcznie na wywozie śmieci."

Tanim straszakiem może być atrapa kamery z migającą diodą led (są na baterie) + tabliczka, że teraz monitorowany, najlepiej pod kartką o kartonach.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@noisy: to jest problem. Teraz mieszkam na zupełnie nowym osiedlu i część nie tylko nie sortuje ale wrzuca gdzie popadnie. Styropian po remoncie byle gdzie, tektura z folią po piekarniku - to może być dowolny kontener, pudełko po tv - ktoś tam przygniecie, butelka - może być w mieszanych.
@noisy: znaczy, wiesz, śmieciarki mają już zgniatarki, to tam ich szczerze lata czy kartony niezgniecione czy zgniecione.
Problemem jest natomiast faktycznie przepełnienie śmietników, panowie odbierający śmieci niechętnie chcą je zbierać z okolicy (zresztą to nie ich robota), jak dozorca nie uprzątnie to jest kiepsko.