Wpis z mikrobloga

#wlasnafirma #reklamakreatywna #marketing #pracbaza #pytaniedoeksperta #pomyslnabiznes

Hej, czy jest na sali ktoś z branży czystości? Miałbym kilka pytań. Rozkręcam swój kołchozik - pranie tapicerki meblowej i dywanów. Moje pytania tyczą się pozyskiwania klientów. Działam na terenie powiatu o ludności ~150000. Coś tam mi się kręci, jakieś zlecenia podłapuję, ale mam wrażenie, że coś ich mało. Może jakiś Miras zgodziłby się pogadać i coś doradzić?
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@GrubyGrubiutki: Jest reklama na fb, są ogłoszenia na grupach ogłoszeniowych, jest wizytówka google, jest google ads, są dwa banery 3m^2 w dwóch lokalizacjach, jest ogłoszenie na stronie miasta. No i rezultaty dotychczasowych prac też są bardzo dobre bo się mocno wkręcam w tę robotę. Tylko klientów mało... W kwietniu do teraz raptem 6 zleceń.
  • Odpowiedz
@cranberry250 na podstawie własnej obserwacji. Kiedyś organizowałem pewne wydarzenie i zasięgi zdecydowanie mocniej się podbiły przez takie udostępnianie. Sam w sumie dzięki takiej akcji zamówiłem pranie rogówki na święta. Nie interesowało mnie jej pranie dopóki nie zobaczyłem że znajomi udostępniają konkurs.
  • Odpowiedz
@cezary_9266692: chyba po prostu trafiłeś w nisze i tyle, jeśli nastawiłeś sie tylko na meble i dywany, szczerze nigdy nie miałem potrzeby korzystania z takiego czegos. Teraz jest sporo mebli skórzanych a i moda na dywany też przeminęła. Poza tym jak ktoś nie ma dwóch lewych rąk to po prostu wypożycza sprzęt.
  • Odpowiedz
@eugeniusz_geniusz: mam zamiar jeszcze wejść w sprzątanie mieszkań, ale na razie nie mam kasy na jakieś myjki do okien czy lepszy odkurzacz typu ten uśmiechnięty. Odkąd działam w branży dywanów było dosyć sporo mniej więcej 50/50, no i praktycznie w każdym domu w którym byłem na kanapie/fotelu był dywan. ;)
  • Odpowiedz
@cezary_9266692: Jak to nie było udostepnień i likeów? Coś masz z zasięgami problem bo ja za gównianany konkurs na fejsie miałem aferę że komuś sie bardziej należy. Dodatkowo dużo samotnych matek pisało priv xd A mój fanpage to około 500 likeow
  • Odpowiedz
  • 0
@cezary_9266692 nie wiem możesz też zrobić jakąś akcję lojalnościową że 5 pranie 50% taniej czy coś w tym stylu. Może też dorzucić pranie tapicerek w autach? Ja jak już korzystałem z tego typu usług to raczej przez polecenie jakiejś firmy
  • Odpowiedz
  • 0
@cezary_9266692 a masz w tej reklamie cycki i dupe? Podobno wszystko sprzedadzą. Opłac jakąś fotomodelkę i zrób jej zdjecie jak w bikini robi pranie dywanu to Janusze będą walić drzwiami i oknami ;)
  • Odpowiedz
@cezary_9266692: z mojej strony mogę doradzić dobrą identyfikacje wizualną, jest to pewien koszt, ale się zwraca, bo nagle posty wyglądają ładnie, facebook jest spójny, wizytówka jest zgodna z tym co w necie, do tego mikro uloteczka i tak się rozniesie po ludziach, szczególnie jak idzie po wioskach.
  • Odpowiedz
@cezary_9266692: Wizytówka w google o tytule "Prawnie dywanów i tapicerki NAZWA MIASTA POWIATOWEGO - Cezary". Zbieranie opinii od każdego klienta do google'a, wyrobienie szybko opinii realnych na poziomie 4.9, do tego responsywność na facebooku i watsapp. Kluczowa jest błyskawiczna odpowiedź na zapytanie klienta.
  • Odpowiedz
Na Facebooku mam około 60 polubień. Przybywa może z 1 na tydzień. Oprawę graficzną mam zrobiona przez grafika reklamowego, tak jak i banery. Dziennie przychodzi mi info o 2-4 odwiedzinach strony. Na wiadomości odpisuje od razu, ale od grudnia 2021 przez wiadomości FB umówił się 1 klient. Na foto z efektami prac 1-2 like i to najczęściej przez żonę i matkę xD. Wizytówka google uzupełniona na 85% regularnie wrzucam oferty i zdjęcia
  • Odpowiedz
@cezary_9266692: robimy dla klienta z branży czystości reklamy Google Ads od kilku lat - mogę zatem powiedzieć, że skoro tyle lat nie poszedł do innej firmy to jest zadowolony ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak masz jakieś pytania to pisz.
  • Odpowiedz
@00000000O00000000: Myślałem, ale mieszkam w bloku i sporo klientów odpada bo też siedzą w bloku i jest problem z prądem i wodą. No i w mieście jest kilka myjni i jakieś pro detailingi więc dzwonią głównie Januszem z lanosami bo im w pro firmie krzyknęli 250zł i by chcieli za 50 dych zrobić - "tylko odświeżyć". Opcja prania fury też jest ale nie spodziewam się żeby dawała jakieś super wyniki
  • Odpowiedz