Wpis z mikrobloga

Dobra. Nudzi mi się to sobie pierdyknę własne popkillery. Z Polskiego rapu słucham tylko tego co leci na imprezach więc mogę być biased(jednak mi się nie chcę tych polskich robić bo znam tylko płytę Maty i Szczyla z zeszłego roku, nie licząc Belmondo i Sentino). Czasowo to od kwietnia 2021 do kwietnia 2022.
Niewypał Roku:
Fivio - Zaczynamy z grubej rury. Płyta mid a ilość wsparcia jakie otrzymał i wynik sprzedaży mówi sam za siebie. Raz przesłuchane i nigdy więcej już raczej nie wrócę. A szkoda. 22Gz królem Nowego Jorku.
*warto wspomnieć jeszcze o tej Coi Laroi czy coś takiego co sprzedała 9 tysięcy płyt mając na albumie chyba każdego z mainstreamu xDDD
Przestrzał Roku:
Drake - Certified Lover Boy - Aubrey, masz 35 lat. Myślę, że stać cię na więcej niż śpiewanie o tym ile nastolatek potrafisz przelecieć po koncercie.
Powrut roku #kubica
Sosa - 4nem
Singiel Roku Europa:
Sevn Alias - Zoveel Pijn(Holandia)
Album Roku Europa:
Dave - We're alone in this together(UK)
Odkrycie Roku USA:
Baby Keem ale na siłę bo słaby to był rok jeśli chodzi o nowości a ze sceny drillowej, którą śledzę najbardziej raczej nie ma nikogo kto wejdzie do mainstreamu więc posucha.
Moje własne Odkrycie Roku USA:
Mick Jenkins - tak Micka odkryłem dopiero w tym roku. I się tego nie wstydzę.
Raper Roku USA:
Ye
Singiel Roku USA:
Industry Baby - Lil Nas X feat. Jack Harlow
Album Roku USA:
Melt my Eyez See Your Future - Denzel Curry. Zastanawiałem się nad Dondą ale 70% tej płyty to MidYe(sorry taka prawda)
Teledysk Roku:
Nie wiem kiedy ostatnio oglądałem jakiś teledysk. Serio dużo osób daje o to #!$%@?? 100 razy bardziej wolę patrzeć się na okładkę MBDTF niż na jakikolwiek teledysk, i tak samo mam prawie z każdą płytą.
Kooperacja roku:
Bubbly - Thugger, Drake, Travis.
Zaangażowany utwór roku:
Jesus Lord - Kanye - głownie za przemowę syna Larrego Hoovera.

#popkiller #yeezymafia #rap #muzyka #grammy
  • 1
@Jrv20: Fajna lista, ale co do teledysku to jest on jakby nie patrzeć ważną częścią piosenki, daje możliwości pokazania tego, czego nie są w stanie opisać słowa (trochę brzmi to filozoficznie ale wiadomo o co chodzi xD). Zdecydowanie najlepszy teledysk tamtego roku to Baby Keem - Family ties imo.