Wpis z mikrobloga

Witam,
jestem na studiach z finansów, lecz nie bardzo czuję że to moja działka, więc zdecydowałem się na zmianę na studia wojskowe. Czy z wynikami poziomu podstawa (matma, angielski, polski) ~80% i rozszerzeniami z geografii 37%, angielski rozszerzony 26% jest szansa dostać się na AMW lub AWL? Testy sprawnościowe zdałbym bezproblemowo na maksymalną ilość punktów.
- Jakie macie opinie na tych uczelniach?
- Warto iść w to czy jednak męczyć się w finansach? (chociaż te studia to pomyłka typu nie wiedziałem gdzie iść to poszedłem na finanse)
- Jak jest z zarobkami po takich studiach wojskowych czy znalezieniem pracy?
#amw #awl #wat #law #wojsko
  • 12
@Patrynio0: Jeżeli chodzi o testy sprawnościowe to rozumiem że chcesz na wojskow kierunki w takim wypadku po skończeniu studiów zostajesz oficerem WP i masz "zagwarantowaną" pracę chyba że wolisz oddawać 100k za kształcenie.
@Patrynio0:Ogólnie obecnie zmienił się dosyć niedawno rektor na AWL więc może się coś zmieni ale ogólnie to albo to polubisz albo znienawidzisz. Warto wspomnieć o tym że w zależności od uzyskanej lokaty na koniec studiów wybiera się jednostkę do której się trafi więc nie zdziw się jak zostaną do wyboru jednostki typu Żagań. Po studiach trafisz na stanowisko najprawdopodobnie dowódcy plutonu więc jak wspominałem praca jest zagwarantowana a na ręke dostaje
@Sercem_Wycinane: ostatnio Pani Prorektor mówiła, że mają zamiar przyjąć o 200 osób więcej. Na stronie jest wpisane że 388, to i tak więcej niż rok temu 350 chyba coś. Nie mam pojęcia jak chcą tych ludzi pomieścić na pierwszym roku.