Wpis z mikrobloga

Boże, znowu to samo co w tamtym roku. Ja już nie wiem co robie nie tak. Chyba w końcu rok temu nikt nie doszedł w czym jest problem, może w tym ktoś ma jakiś pomysł? (,)
Dodam że jest to tylko na dwóch papryczkach i to dwóch obok siebie, więc może jakiś grzyb? W tamtym roku miałam to na połowie papryczek, rosły #!$%@?, były skarłowaciałe i nie owocowały dobrze.

#chilihead #papryczki
kluskizserem - Boże, znowu to samo co w tamtym roku. Ja już nie wiem co robie nie tak...

źródło: comment_1650978324Fh57BDeFJ1BBhvnewqyquE.jpg

Pobierz
  • 27
@moll: ziemia jest z tej samej firmy co w tamtym roku, ale nie z tego samego worka, kupiona w tym roku. Doniczki są te same co w tamtym roku, przepłukalam je wodą i spryskałam płynem do dezynfekcji, może to za mało? :( I w sumie w tamtym roku te zmiany pojawiły się dopiero właśnie w tych doniczkach... Już odizolowalam te dwie. Może jakimiś drożdżami czy czymś spryskać pozostałe?
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kluskizserem: unikaj roszenia liści, jak ognia. Liście muszą być suche. Chore liście do obcięcia i spalenia albo do odpadów komunalnych - nie do kompostu. Zbierz wierzchnią warstwę podłoża, a pozostałe trochę przesusz. Kup też środku na pleśń, niestety żadnego nie polecę, bo ślub znam te srodki