Wpis z mikrobloga

@Logan00: No i super, po uruchomieniu CPK, tj. 2029-2030 Chopin planowo i tak ma zostać zamknięty. Mam jedynie nadzieję, że dobrze zagospodarują to miejsce - de facto w środku Warszawy. A nie, że sprzedadzą pod deweloperkę. Jakiś duży park by mógł tam powstać + usługi.


@EconomicDisruption: To kup ten teren i zrób park
  • Odpowiedz
A niedziele i święta jak jest otwarte? A w niehandlowe też zamknięte?


@iKnjKbPXKtkKeE: Od 1 maja Centrum Handlowe Chopina wprowadza usługi lotniskowe, żeby ominać zakaz handlu w niedziele.
  • Odpowiedz
@rafgg:

Zgodnie z rozporządzeniem w ramach pierwszeństwa operacje lotnicze mają być "wykonywane z lotnisk i na lotniska" w następującej kolejności:

1) Londyn - Heathrow (EGLL); 2) Londyn - Luton (EGGW); 3) Londyn - Stansted (EGSS); 4) Frankfurt (EDDF); 5) Nowy Jork (KJFK); 6) Chicago (KORD); 7) Paryż (LFPG); 8) Bruksela (EBBR); 9) Stambuł (LTFM); 10) Rzym (LIRF); 11) Amsterdam (EHAM); 12) Toronto (CYYZ); 13) Dubaj (OMDB); 14) Incheon (RKSI); 15) Monachium
  • Odpowiedz
ale czy w przypadku gdy miałem mieć lot o godzinie 6 rano a wszystko ma działać od 9:30, to znaczy że mi odwołają lot?


@p0vnedu: samolot poleci pusty
  • Odpowiedz
Przesuwanie pewnie nie zadziała, wg info poniżej ma być możliwy jeden lot dziennie na priorytetowych trasach:


@kwiatosz: Ale np. Wizz do Rzymu (znajdujący się na tej liście) w większość dni wylatuje o 17:45 i wraca o 23:10, więc będą musieli zmienić godzinę, jeśli chcą jakikolwiek lot zrealizować, bo lotnisko ma działać do 17.

Tu lista z przewoźnikami: https://edziennik.ulc.gov.pl/DU_ULC/2022/20/akt.pdf
  • Odpowiedz
@qbaadq: > Czy 1.05 jest niedziela lotnicza? Zanim pojedziesz na lotnisko przekonaj się, czy jest otwarte w tę niedzielę. W większość niedziel obowiązuje zakaz lotów w międzynarodowych portach lotniczych. Dzięki temu pracownicy lotnisk również mają wolne, ale klienci mają mniej okazji, by polecieć samolotem. Na szczęście zakaz lotów w niedziele nie obowiązuje na lotnisku w Radomiu. Lotnisko nadal funkcjonuje, choć samoloty odlatują tylko w tygodniu. Sprawdź, kiedy wypadają niedziele lotnicze w
  • Odpowiedz