Wpis z mikrobloga

Potrzebna pomoc w wyborze samochodu. Szukam czegoś w budżecie do 40k, między sedanem a większym miejskim hatchbakiem. Fajnie byłoby kupić W204 po lifcie ale muszę kierować się rozsądkiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zależy mi na bezawaryjności i prostocie naprawy. Docelowo auto ma jeździć krótsze trasy po Polsce ale sporadycznie też fajnie byłoby gdyby w środku Chorwacji mechanik potrafił naprawić wyłączone z ruchu auto bez potrzeby cudów ASO.

Polecacie jakieś konkretne wersje silnikowe poniższych modeli? Jakieś główne znane wam bolączki, na co zwrócić uwagę?
Warto kupować te raporty online przed zakupem czy pic na wodę fotomontaż?

Póki co listę aut w rocznikach 2012-2016 zawęziłem do poniższych:

Ford Mondeo Mk4
Ford Focus Mk3
Renault Megane II GT Line (jedyna wersja megane 2 która trafia w mój gust)
Astra J
Hyundai I30 II
Kia Ceed II
Kia Proceed II

#motoryzacja #samochody #mechanikasamochodowa
  • 4
@a-l_d Megane II nie było produkowane w tych latach.

Megane 3 ma polecany silnik 2.0 tce. Aczkolwiek może się zdarzyć problem z częściami. U mnie potrzeba było wymienić rurę do turbo to zostało tylko aso.
@piwakk: Tak, miałem na myśli Megane 3. A jak wygląda sprawa z innymi silnikami w tym aucie? Diesle awaryjne? Jak z dostępnością/kosztami przy innych częściach np. zawieszenia? Elektronika?
@a-l_d Z dieslami nie miałem styczności, ale 1.9 czy 2.0 raczej dobre z tego co pisali na forum.

Z benzyny polecany 1.6 ale to muł straszny. Jest jeszcze 1.4 tce. Też w sumie ok.

Elektronika ok. Ja mam prawie 3 lata. Zrobiłem prawie 50k km. Jedyna awaria elektroniki wynikła ze zmiany żarówek w środku na led - musiałem wymienić bezpieczniki ;)

Z zawieszeniem też nie wiem w sumie, bo nic nie musiałem
@a-l_d A no i z minusów dałbym wyciszenie przy wyższych prędkościach. Takie Mondeo na pewno będzie lepiej wyciszone.

Możesz pomyśleć jeszcze nad Laguną 3. Ma dobre opinie.