Wpis z mikrobloga

@kalkulatorgieldowy: witam, mam pytanko
(na pewno kupie kawę). Prowadze działalność JDG. W 2021 przelałem z rachunek firmowy- revolut(prywatne)-coinbase - kilkanaście tys euro. Ogólnie Hold. Teraz zamykam rok podatkowy. Co podesłać księgowej? Wyciąg z revolut? Gdzie to ma rozliczyć w pit firmowym?(przydałoby się) czy prywatnym tam gdzie akcje rozliczam?
  • 3
@t0m4sz: hej, uczciwie muszę odpowiedzieć, że nie wiem ponieważ moja ekspertyza organiczna się do Ustawy o Podatku Dochodowym od osób fizycznych. Dla firm mogą być odmienne przepisy.

Moje domysły, nie jest to opinia wynikająca z przepisów bo ich nie znam dla firm:

jeśli przelałeś środki z rachunku firmowego na revolut prywatny a nie firmowy to w przypadku działalności powinno być to zarejestrowane jak każda inna wypłata środków z konta firmowego
@kalkulatorgieldowy: opanowałem temat z wyciągu z coinbase pro. Wygenerowałem html a później go zapisałem w pdf i wysłałem do księgowej niech myśli. ( można jakoś inaczej zapisać i czy jest ok tak jak zrobiłem? Jak co by się przydał guzik zapisz plik) Puściłem Ci na flaszeczkę. Pozdrawiam