Wpis z mikrobloga

@StellariaMirabilis: jestem nas Krecie od października. największe "mrozy" były w lutym i temperatura spadała wtedy do minimalnie 5 stopni. lokalsi mi mówili że to najzimniejsza i długą zima od kilku dekad. w Boże narodzenie i Sylwestra było 20 stopni na przykład. ogólnie myślę że to dobre miejsce na zimowanie szczególnie że w okresie zimowym ceny wynajmu spadają do 1/3 tego co trzeba w sezonie zaplacic
@StellariaMirabilis: wynajem krótko terminowy jakieś airbnb czy cos w ten deseń to koszty koło ~1000eur plus rachunki. pewnie można taniej ale to zależy od lokalizacji. 980 płaciliśmy przez pierwsze dwa miesiące jak mieszkaliśmy w Plaka (dom dużo większy niż mamy obecnie. za duży był tak nas prawdę) inne są ceny jak masz wynajem długoterminowy czyli rok conajmniej. do tego musisz mieć status rezydenta bo legalnie na terenie EU bez żadnych formalności
@StellariaMirabilis: tak biuro nieruchomości załatwiło za dodatkową opłatą rezydenturę i kwestie takie jak tax number. bez tego nikt nie podpisze z tobą umowy na rok, nie kupisz auta czy nawet nie załatwisz na poczcie skrytki pocztowej
@StellariaMirabilis: zdaje się że są wymogi finansowe bo musieliśmy przedstawić wyciąg z konta bankowego za ostatnie 6mc. trzeba wykazać że stać cię na mieszkanie w Grecji i że nie będziesz obciążać greckiego budzetu swoją obecnością ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale jaki jest ten próg to nie wiem dokładnie. spróbuję ustalić