Wpis z mikrobloga

Hej, fabrykanci, jak planujecie i rozwijacie swoje bazy w #factorio?
Początek to wiadomo - trochę ręcznego wytwórstwa, trochę spaghetti do momentu opracowania podstawowej logistyki i automatyki. A potem?

Dopóki nie poznałem koncepcji "głównej magistrali" robiłem plątaninę, której nie dało się rozwijać dalej niż zielone pakiety naukowe. Z busem szło łatwiej. Mogłem dosyłać koleją brakujące surowce do głównej bazy i działać dalej, ale od pewnego momentu znów robią się schody. Trzeba przesyłać w tę i z powrotem dużo różnych materiałów i taśmociągi/rurociągi stają się nieefektywne. Widzę, że duże bazy ludzie opierają na kolei + roboty, ale to chyba wymaga zaplanowania odpowiednio wcześniej?

Macie jakiś sprawdzony system? Jakie SPM osiągacie?
Przez jakie etapy przechodzicie i w którym momencie?
Likwidujecie starą bazę i budujecie w jej miejsce nową, czy zaczynacie w innym miejscu?
Korzystacie ze wszystkich rodzajów transportu, czy któryś preferujecie i dlaczego?

A może eksperymentujecie?
MostlyRenegade - Hej, fabrykanci, jak planujecie i rozwijacie swoje bazy w #factorio?...

źródło: comment_1650809947p8lcdvp0TrGod550SDnou0.jpg

Pobierz
  • 7
Widzę, że duże bazy ludzie opierają na kolei + roboty


@MostlyRenegade: no ja taką strategię przyjąłem tylko nie używam niemalże robotów. Ale nie nie wiem czy dobra nie jest specem od factorio mam tylko 600h na steamie także co ja tam wiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Podoba mi się taki styl bazy bo, musisz raz zaprojektować dobrą fabrykę np. zielonych procesorów, a potem jak ci zbraknie to
OjTakByczq - > Widzę, że duże bazy ludzie opierają na kolei + roboty

@MostlyRenega...

źródło: comment_16508118431SPazLQgHZ6rbX1bIAvlx4.jpg

Pobierz