Wpis z mikrobloga

Tutaj artykuł w sprawie "biednych" kontrolerów lotów: https://businessinsider.com.pl/firmy/uklad-z-wiezy-lotniska-chopina-zarobki-kontrolerow-ruchu-lotniczego/8lkdljg

Tak jak pisałem, rodzą się nam górnicy 2.0, a tutaj na #wykop dużo ludzi ich broni bo #pis
Ogarnijcie się, jak komuś się mówi, że sorry ale twoja praca nie jest warta 40k zł za 100h w miesiącu, to nie jest to koniec świata tylko ta osoba ma prawo odejść. Niech odejdą przyjdą nowi, i po krzyku. Nie dajmy się szantażować bo będziemy mieć górników 2.0 i zaraz będą 13, 15 ja jakieś lototulki zamiast barburki xD
#afera #kontrolalotow #lotnictwo
  • 16
@RexxarHell: na wypowiedzeniu = na wylocie.
No właśnie po co tyle krzyku, szkalowania kontrolerów w mediach, niech zatrudnią nowych i po problemie( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tak działa wolny rynek, pracodawca #!$%@?ł(jakoś inne państwa nie mają tego problemu co my teraz) więc wykorzystuje się sytuację, tak samo dzieje się w prywatnej firmie, gdy zorientujesz się że możesz wyciągnąć więcej kasy bo firma jest pod ścianą to bez skrupułów
@dinor913: No ja się boję, że ludzie, którzy:
a) Emocje, nie lubię PiS więc każdy powód jest dobry, żeby im do kopać
b) Kapitał polityczny, przedstawmy PiS w jak najgorszej pozycji to na słupki może drgną

stworzą na nie tak zdrowej tkance społecznej kolejny przerzut z nowotworu jakim już jest górnictwo. Jakby nowotwór emeryci, którego stworzył stary człowiek z Żoliborza, nie był już, i tak wystarczająco paskudny...
@blisko_kebab: Przeczytaj uważnie co napisałem. Robienie z tego medialnej sprawy to jest tworzenie kolejnego nowotworu. Próba presji na rządzie, że ma dać im podwyżki bo tak. To, że się nie zgodzili to są prawa rynku. Skoro mają tyle kompetencji to sobie poradzą, i po problemie, po co robić z tego medialne show?
@blisko_kebab: Nie no, wcale nie grzeją tematu. Zobacz sobie na mój ss. Jeszcze raz polecam wrócić do mojego postu, w którym opisuje czym kierują się ludzie piszący na ten temat, oraz jakie skutki to może mieć jeśli rząd zgodzi się na warunki kontrolerów.
@wiecznylowcaumyslow: czytałem. W nikogo nie rzucam gównem tylko opisuję jak jest. W artykule, który podlinkowałem masz wszystkie potrzebne dane.
R.....l - @blisko_kebab: Nie no, wcale nie grzeją tematu. Zobacz sobie na mój ss. Jes...

źródło: comment_1650749934UWiY4PRnr5Ie5kjqTCbqiN.jpg

Pobierz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@lhotse89: tak ogarniam. Wkręciłem się w ten temat, przeczytałem kilkanaście artykułów, i to jest bardzo jak górnicy. Jest tam związek zawodowy, do którego należy 90% kontrolerów. 90% kontrolerów nie chce podpisać kontraktu. Związek zawodowy w tym samym czasie pisze o bezpieczeństwie, ale jak członek związku - kontroler, 3 noce z rzędu śpi na zmianie(rozkłada materac xD) to związek nie widzi problemu. Szkolenie kosztuje 1mln PLN, z naszej kasy. Więc kontrolerzy wykorzystują
@RexxarHell: masz swoje zdanie i nie będę polemizował, chociaż się z nim nie zgadzam

ale nie porównuj górników - nierentownych i finansowanych z budżetu, z kontrolerami - rentownymi i NIE finansowanymi z budżetu

podkreślam to po raz drugi z uwagi słowa:

jak coś jest państwowe to okradać


agencja jest państwowa, ale pod względem finansowym jest samowystarczalna - więc nie można jej porównywać do typowej budżetówki. Kontrolerzy pracują na siebie i nie
@lhotse89: Rozumiem twoje argumenty. Jednak w prywatniej spółce takie przepłacanie za pracowników nie miałoby miejsca. Mało tego jakby w prywatnej spółce prezes powiedział, słuchajcie pracujecie najmniej na świecie, a zarabiacie najwięcej w porównaniu do zarobków w danym kraju, a tyle samo co USA, gdzie koszty życie są kilkukrotnie wyższe. To nie byłoby medialnego płaczu, czy wsparcia ludzi, ponieważ każdy dorosły człowiek się z czymś takim liczy. Niestety jest to państwowa spółka,
@RexxarHell: jeżeli dalej widzisz podobieństwa do górników, to zauważ jeszcze jedno:

górnicy regularnie robią chlew aby utrzymać ciepłe koryto z kroplówką finansową od państwa
kontrolerzy cały czas robili swoją robotę i to PAŻP wypowiedział im umowy.

Ta sytuacja to nie jest inicjatywa (szantaż) pracowników, tylko pracodawcy.