Wpis z mikrobloga

@dymel: No najlepiej by było nówkę, na raty, ale wiem że to może być ciężko ( ͡° ͜ʖ ͡°) Przeglądam używki, ale większość fajnych rowerów jest na szczękach a mam nowe koła Dandyhorse, które by mi się kurzyły ( ͡° ͜ʖ ͡°) Albo nie ten rozmiar xD
@s---k: via nirone disc to tak raczej 10kg
@guru8: nie wydaje mi się żeby cokolwiek nowego się dało. Jak robiłem risercz jakiś czas temu to najbliżej (a i tak za 7k i trzeba by to ściągać z UK jakoś) był PLANET X PRO CARBON DISC SRAM RIVAL 22 HRD, u nas za 9,5k VAN RYSEL EDR CF 105.
@dymel: No właśnie ja cały czas walczę, czy szukać używki, czy brać EDR AF na szczękach za 5k i mieć wywalone bo gwarancja. Tylko jakby był na tarczach, to bym sobie tylko Dandyhorsy żonglował z roweru do roweru.
@s---k: Ehhh, już wyrosłem z Bianchi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@PortalZeSmiesznymiObrazkami: Nie, bo jestem #!$%@? p0lakiem robakiem i przeznaczone mi są gówniane rowery ( ͡° ͜
A jak patrzyłem to nawet za 8k rowery potrafią ważyć 10 kg xD


@guru8: to sobie sprawdź wagę treka domane sl5 ( ͡° ͜ʖ ͡°) (no, isospeed i bagażnik trochę ważą, ale jednak...).
Tak czy siak - albo płacisz albo idziesz na kompromis, nie można mieć wszystkiego.
to sobie sprawdź wagę treka domane sl5 ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@dymel: No mniej więcej o tym mówię xD No ja chce jakiś rower do zapieprzania i do jazdy po górkach więc ma być w miarę lekko ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@krabozwierz: Ale ja nie mam żadnej kupki na nowe auto ()
@s---k: Tylko chińska rama teraz to też tak średnio się opłaca, wyjdzie podobnie jak nowy rower w sklepie, ale bez gwarancji i z moją robocizną ( ͡° ͜ʖ ͡°) Prędzej myślę nad jakąś używką, ale to też cud trafić coś fajnego i w dobrym rozmiarze. A też mi się średnio chce robić przy tym xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Wgl co to się dzieje że nowe aluminiowe modele na 105 za ponad 7k ważą ponad 10 kg jak jakieś Tribany 520?

Aktualnie robię upgradę swojej aluminiowej Ultry 500 AF GF i z kompletna 105 z hamulcami TRP Spyre C i Fulcrumami 4 DB z oponami 32 mm celuję w około 9 kg ( _)
Nawet uwzględniając hydraulikę to te 10 kg wydaje się dużo jak na "uznanych" producentów
@Zabi96: To tylko pokazuje ile jest wart marketing ¯\_(ツ)_/¯ Sam bym Tribana odchudził, ale nie mam z czego. Ostatnio poszło 700 gram na kołach, zostaje mi sztyca, czy kierownica po 100 gram, co jest nie opłacalne. Aktualnie waży 11.7 z pedałami, torbami i niezbędnymi narzędziami
@Wycu91: To teraz oblicz sobie czy 250 złotych za każdy gram to okazja czy zdzierstwo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@s---k:
szczęki za dużo tracą na wartości


@dymel: rower za 5k to rzeczywiście różnica czy na tarczach czy nie... Za 3 lata będzie warty 2k tak czy siak xD

Sam bym Tribana odchudził,


@guru8: jak masz szosę Tribana w sensownym stanie to się nie opłaca zmieniać na coś nowego za 5k, bo nie odczujesz znaczącej różnicy
rower za 5k to rzeczywiście różnica czy na tarczach czy nie... Za 3 lata będzie warty 2k tak czy siak xD


@Ogau: z tym że za 3 lata to może ten na tarczach się uda sprzedać w miarę szybko.
jak masz szosę Tribana w sensownym stanie to się nie opłaca zmieniać na coś nowego za 5k, bo nie odczujesz znaczącej różnicy


@Ogau: Niby tak, niby nie. Chciałem w miarę lekką szosę na krótkie dystanse i jazdę po górkach, Triban by został na ultra. Nie jestem fanatykiem wagi, ale nikt mi nie powie, że nie czuć różnicy między 13 kilowym rowerem a ośmio kilowym z bardziej agresywną geometrią ( ͡°
@guru8: Pewnie wychodzi teraz z 8k xd ale zobacz Rose Pro SL na 105. Aluminiowa rama poniżej 9 kg, bardzo ładny lakier i samo wykonanie. Sztywne osi, pełna grupa, bez żadnych dziadowskich oszczędności.

Wiem, że to gadanie w stylu dołóż 20k do czegoś pożadnego, ale szukając następcy podstawowego Tribana dołożyłem i po jakiś w 3 latach widzę, że to miało sens. Wtedy ten rower kosztował jakieś 6.5 tysiąca i wydawało mi
nikt mi nie powie, że nie czuć różnicy między 13 kilowym rowerem a ośmio kilowym z bardziej agresywną geometrią ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@guru8: no niby jest różnica. Jakieś 1min na 60 minut podjazdu na kilogram z tego co kojarzę. Geometria ramy na podjeździe +5% to chyba nic nie zmieni. No i co za różnica jak szybko pojedziesz podjazd? Ważne, żeby kolejny raz wjechać go szybciej. Moim
@krabat: Nie ukrywam, że Rose jest mocno brane pod uwagę, bo rama jest piękna, a spawy piękniejsze ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale następny rower ma nie być następcą Tribana tylko jego szybszym kolegą, z nieco bardziej sportowym zacięciem. Tribana nic nie jest w stanie zastąpić ;D Problem jest taki, że za dużo szukam i kombinuję chyba :D

Jakieś 1min na 60 minut podjazdu na kilogram z tego
@pawlos10rs: Póki co Rower w takim budżecie to jestem w stanie wziąć tylko na raty, a Rose mi tego nie oferuję ( ͡° ͜ʖ ͡°) I zdaję sobie sprawę, że nie ma opcji żebym dostał jakikolwiek nowy rower od ręki :D
Obecnie się biję z myślami, bo znalazłem używkę na szczękach Pro SL o wadze 8,2 w miarę dobrej cenie, tylko mam ponad trzysta kilometrów do niego