Wpis z mikrobloga

  • 11
1377 + 1 = 1378

Tytuł: Życie pasterza
Autor: James Rebanks
Gatunek: biografia, autobiografia, pamiętnik
Ocena: ★★★★★★★★
ISBN: 9788324037353
Tłumacz: Adriana Sokołowska-Ostapko
Wydawnictwo: Znak Literanova
Liczba stron: 336
Forma książki: e-book
Ciekawy hołd oddany pracy wielu pokoleniom pasterzy.

Nasz główny bohater wraca na ojcowiznę i rozpoczyna hodowlę owiec. Już jako pasterz przeprowadzi nas przed wszystkie 4 pory roku, obrazując jak w ciągu każdej z nich wygląda praca pasterza, jakie czekają na niego wyzwania i co jest najważniejsze. Autor wspomni o swojej rodzinie, trudnych relacjach z ojcem i świetnych z dziadkiem i o relacji jego własnych dzieci z (ich) dziadkiem.

To nie jest książka dla miłośników akcji, tu pierwsze skrzypce grają owce i wszystko co jest związane z ich hodowlą, od wybierania odpowiednich przywódców stada, po różnice między poszczególnymi rasami owiec. i Ja to kupuję, może nie zostanę po jej przeczytaniu pasterzem, ale była to ciekawa odskocznia od codziennej pracy i fantastyczna podróż do brytyjskiej Krainy jezior, która w literaturze pojawia się co najmniej kilka razy, ale nie w takim wydaniu jak tu, czyli widzianej oczami prostego człowieka, który w Krainie jezior żyje, pracuje, ma rodzinę i nie patrzy na nią, jak na piękny krajobraz, ale jak na swoje miejsce na Ziemi. Nasz protagonista, jest wykształcony i inteligentny, ale nie przeszkodziło mu to w odnalezieniu się właśnie w tym miejscu, na wsi. Choć z pozoru miał tu nie pasować i kilka osób dość jasno dawało mu takie sygnały, łącznie z jego ojcem, to czuł, że jest jego miejsce i to tu jest mu najlepiej.

Książka ma lekko przydługi początek, ale jak tylko przez niego przebrniecie, zostaniecie zbombardowani mnóstwem informacji o pracy pasterza i tym, jak ciekawe i zaskakujące potrafi ono być. Mnie ta książka w pełni kupiła i choć nie była to książka na raz, to bawiłem się całkiem nieźle.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu
110/128
#bookmeter #biografiabookmeter #autobiografiabookmeter #pamietnikbookmeter
ali3en - 1377 + 1 = 1378

Tytuł: Życie pasterza
Autor: James Rebanks
Gatunek: bio...

źródło: comment_1650661493uGJkIZQ7k6FBIiALpm7BND.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
@ali3en: Uwielbiam siedzieć między owcami w Lake District, zwłaszcza późnym majem/wczesnym czerwcem. Ciekawe, wydaje mi się, że już o niej słyszałam, jednocześnie Twój opis mnie zaskoczył.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Przytulnie: to książka z 2015 roku, która w Polsce pierwszy raz pojawiła się 2 lata później, a te konkretne wydanie miało premierę około miesiąc temu i dlatego się nią zainteresowałem.

Jest podobna do "Żyjącej Góry" Nan Shepard, której mini recenzję też wrzucałem.
  • Odpowiedz