Wpis z mikrobloga

hej Mirasy
jak że mam już dość swojej pracy i chciałbym się trochę przebranżowić pomyślałem że pouczę się trochę i zostanę #programista15k xD jednak problem jest taki że nie mam podstaw
tzn jeszcze na studiach próbowałem coś tam pisać w #python ale później jak już poszedłem do #pracbaza to porzuciłem to
chciałbym do tego wrócić i znajomy mi mówił że u nich w firmie szukają programistów #java
możecie polecić jakieś kursy które pomogłyby mi się ogarnąć i spróbować swoich sił w #programowanie?
  • 14
  • Odpowiedz
@cialko92: Zrób jakiś swój projekt od podstaw, coś małego, np gówienko do wrzucania fejkowych odsłuchów na lastfmie, potem wrzuc to na git
Potem moze jakiegoś cmsa w django swojego - ogarnij jak sie stawia baze i wogle

Po tym mozesz sie nazywać typowym programistą który nie umie ogarniać systemów (czyli 80% luda w it xD)
  • Odpowiedz
@aloucie: bo to na czym działa soft też skrywa wiele sekretów i developerzy zawsze mają z tym problem (z przykładów to chociażby przypadek kolesia który aby wysłać plik do klienta wczytywał go najpierw całego do pamięci, a jak trzeba było obsłużyć filmy po 3-4 giga to "HUUUURR DAJCIE WIECEJ RAMU NA MASZYNIE", pojęcie nasłuchu na określonym adresie, konfiguracja firewalli, konfiguracja usług na oślep - można by #!$%@? wymieniać i wymieniać)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ciezka_rozkmina: a więc miesiąc temu prosisz o pomoc w temacie pracy w IT jako "świeżak w branży" a teraz typowi odradzasz pójście ta ścieżką. Jakbyś był uczciwy to byś polecał chociaż kurs na testera
( ͡° ͜ʖ ͡° )*:
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@sh7d: @a5f5c1:
To prawda, niektórzy kodują pliki do base64, bo potrafią tylko stringa postem wysłać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ale myślałem, że mówisz o czymś na poziomie kompilacji i zarządzania swoim gentoo czy tam oglądania outputu strace dla zabawy. Po prostu nie przyjmujcie niekompetentnych ludzi.
( ) U mnie w firmie oczywiście tacy są, przez to łatwo poznać kto spłodził dany
  • Odpowiedz