Wpis z mikrobloga

@Kempes: No ale w sumie co z tego? Myślicie, że w armii USA to wymieniają co 5 lat elektronike, żeby wykopki nie miały beki? xD

USA dopiero pod koniec 2019 w systemach do broni atomowej zrezygnowało z dyskietek na rzecz dysków SSD ¯\_(ツ)_/¯
Jak na 1977 to i tak jestem pod wrażeniem jak dobrze wygląda ta płytka. Zdarza mi się czasem zajrzeć do starej elektroniki badawczej/przemysłowej z układu warszawskiego (ale nie tylko) i tam to bywa totalny chaos, jednostronne płytki drukowane wyglądające jakby ktoś je ręcznie wyrysowywał, plątanina kabelków itp.
@manualnyautomat: tego, że stara wyglądająca jak gówno elektronika nie jest wyznacznikiem niczego. Układy sterowania w amerykańskich pociskach nie różnią się specjalnie od tego co widać na zdjęciu u OP-a. Wojskowy sprzęt ma być jak najtańszy i najprostszy. Miałem parę zdjęć z elektroniki F-16, ale niestety nie mogę teraz tego znaleźć, było tam dobrze widać jakim gównem jest to co oznacza się "Military Grade" - wyglądało to jak taka typowa polska szkoła
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kempes: No ale w sumie co z tego? Myślicie, że w armii USA to wymieniają co 5 lat elektronike, żeby wykopki nie miały beki? xD


USA dopiero pod koniec 2019 w systemach do broni atomowej zrezygnowało z dyskietek na rzecz dysków SSD ¯_(ツ)_/¯


@axelrodi: trochę racji masz, ale nie do końca. Wykładowca mówił nam na studiach, że bodajże stare scalaki Intela zastępowano nowymi w tej samej formie (tj. kształt), ale