Wpis z mikrobloga

@CegielniaPL: yep, poszło to w kierunku Google Lens z Androida - teraz nie szuka 1:1 tego samego obrazka, a próbuje zidentyfikować to, co na nim jest. Nie wiem, jak to przeskoczyć ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
Googlowe wyszukiwanie obrazem to kompletne gówno


@CegielniaPL: wyszukiwanie obrazem jest bardzo dobre - to google lens które teraz promują jest #!$%@? pod względem funkcjonalności wyszukiwania obrazem i kompletnie nie działa.

Natomiast Google Lens do zastosowań do których został stworzony (np wyszukanie nazwy rośliny albo nieopisanego obiektu/budynku na zdjęciu) to czysty przerigcz
  • Odpowiedz
Czy wiesz, że:
- google śledzi jakie frazy wpisujesz w wyszukiwarkę, nawet zanim wciśniesz enter (to umożliwia podpowiedzi),
- google zapamiętuje odwiedzone rezultaty wyszukiwania,
- google wykorzystuje lokalizację telefonu i adres ip użytkownika, aby proponować rezultaty na podstawie historii wyszukiwań osób z bliskiego otoczenia użytkownika (rodzina, dziewczyna itd.)

Na tej podstawie Google tworzy profil użytkownika, który sprzedaje innym firmom w celach marketingowych.
  • Odpowiedz
  • 15
@Badmadafakaa: przelicznik walut działa jeszcze lepiej niż na załączonym obrazku, bo można pisać równania 100 EUR + 200 GBP = USD i poda kwotę po przeliczeniu w wybranej walucie.
  • Odpowiedz
@Antybristler: Wiem że kiedyś, dzięki wyszukiwaniu obrazem można było sprawdzić czy nudesy są prawilne, czy jednak to jakieś fejki z internetu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dawno nie miałem okazji sprawdzić, więc nie wiem jak to teraz działa ;)
  • Odpowiedz