Wpis z mikrobloga

Ciekawi mnie rzecz związana z rynkiem smartfonów jest ciekawy i to bardzo.

Baaardzo proszę bez hejtowania siebie.

W polsce Apple (udział rynku na marzec 2022 ma
Apple
10.21%
Jeszcze rok temu ledwo 6% (5,5%)

Pełna statystyka
#xiaomi
28.62%
#samsung
28.59%
#huawei
12.31%
#apple
10.21%

Polska krajem Xiaomi - szajomi mocno w górę

Z czego najwięcej stracił Huawei (samsung też traci) oby dwoje lecą na pysk

Samsung strata z 32.53% na 28.59%
Huawei strata z 22.67% na 12.31%
Xiaomi zysk z 18.06% na 28.62%
Apple zysk z 6.5% na 10.21%
Motorola zysk 4.54% na 4.87%

Sony spadnie poniżej 1% za 2 miesiące.
Warto wspomnieć o
Realme zysk z 0.24% na 3.24%

Dane z Marzec 2021 do Marzec 2022

Dodam ładną grafike.
1.Jak myślicie czy może dojść co ciekawej sytuacji że np. xiaomi będzie miał aż 45% rynku?
Statystyka z takiego kraju jak Albania:
Samsung
45.29%
Apple
44.46%
Xiaomi
5.31%
Huawei
1.95%

Bardzo niebezpiecznie do góry idzie #realme , gdzie jego reklamy mocno widać od poł roku dopiero spory wzsrost.

Ciekawa sprawa że np. na wschodzie widuję co trzecia/Czwarta osobę z ajpongiem, a u dziewczyn to wręcz mam wrażenie niemalże 100% jak i w polsce (rosjanki (zwłascza), ukrainki, białorusinki) zauważył ktoś to? to samo w podróży po demoludach.
Czasami mam wrażenie że Polska to taka wyspa która pogniewała się na ajpongi

2. Czy uważacie że nagły wzrost ajpongów może być spowodowany imigracją z ukrainy i uchodźcami i wzrost jest chwilowy i jak sobie pojadą ukraince, białorusiny czy ruskie to padnie spowrotem na 3-5%?

3. Czy uważacie że wzrost xiaomi jest spowodowanym że polacy w sumie mają bardzo nie wielkie wymagania do smartfona?
byle działało, modem lte nie musi być szybki byle te 5-20mbps w szczycie było ale stabilne, byle dało się zadzwonić.
ogólnie rządzą telefony do 1500zł, ni plastik taki chiński ale spoko wykonanie itd, tzn kompromisy

4. Czy uważasz że to jednak prawdziwy koniec Huaweia i już nigdy przenigdy nie podniesie się bez google?

Oj czuje że wsadziłem kij w mrowisko, gdzie jest popkorn? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
źródło: comment_1650562340zYCBfRyjoSSgndL7FUtvVv.jpg
  • 14
@KaluHeHe: polska to kraj gdzie najbardziej liczy się cena/jakość, na chwilę obecną największe szanse na opanowanie naszego rynku ma realme, gdzie ich telefony są naprawdę spoko (przynajmniej na papierze, bo wielu znajomych którym poleciłem tę markę zaczyna narzekać na problemy a to z baterią, a to z oprogramowaniem). Xiaomi zaczyna robić coraz droższe telefony (względem realme), samsung i apple to raczej dla ludzi którzy chcą czegoś więcej od telefonu oraz dla
@KaluHeHe:
2. Nie, Apple będzie rosło. Apple od 12 edycji robi bardzo solidne telefony, a cena androidowców praktycznie zrównały się, albo przewyższyły Apple, z drugiej strony Apple zajmuje co raz więcej półek cenowych swoimi produktami (produkt dla każdego, na każdą kieszeń), ale w dalszym ciągu w segmencie semi-premium/premium - 2k+ zł.
3. Segment do 1.5k zł rządzi całym światem, telefony nie są robione pod dane państwo, a firmy robią co raz
Kupiłem dwa lata temu Xiaomi i następny też będzie Xiaomi, bateria trzyma, aparat jakiś jest, nie ma dziwnych zacięć, poprzednie telefony po maksymalnie 1,5 roku działały mi na nerwy do tego stopnia, że je zmieniałem. Tutaj póki co po prostu działa mimo, że lekko nie ma, jestem mechanikiem, smar, kurz i brud. Nawet odprysk ze sprawarki uszkodził etui ;)
@KaluHeHe: Już zamienili, Dimensity 9000 w X80 Pro ( ͡° ͜ʖ ͡°). Chyba że coś się zmieniło i będzie Snapdragon 8 Gen 1. Ale generalnie Vivo zabezpieczyło zmianę SoC, także będzie pogrom flagowców X80 w cenie starego Xiaomi.
@Vixay: @KaluHeHe: vivo bez marketingu nie ma żadnych szans w naszym kraju, realme już zwęszyło nasz rynek, dlatego nawet w tv co chwila jest reklama, nie wspominając o rodzimych jutuberach. Mówię wam, 3-4 lata i realme będzie numer jeden, bo ich taktykta to jeść tort małą łyżeczką i powoli, xiaomi zaczyna rzucać się na tort z dużą łyżeczką i traci.
3-4k zł w zależności od wersji,


@Vixay: panie, kto tyle za telefon płaci? Albo bogacz (ale bogacz to pewnie wybierze apple/samsung bo nie wie sam co chce), albo geek/nerd który wie o co chodzi. Przeciętny polak na telefon wydaje może 1-2k.
@KaluHeHe wątpię że Xiaomi zgarnie 45% rynku, coraz częściej się pojawiają komentarze, że wypuszczają pierdyliard telefonów niczym nie różnicych się od siebie, a jakość też spada. Już nie mówię o najnowszym Xiaomi12 Pro za 5k PLN, bo ktoś tam mocno na głowę upadł z tą ceną xD Samsung ostatnio sporo przystępnych cenowo średniaków wypuszcza, choćby seria A i M, ostatnio A53 wyszło i nowe flagowce, to ciekawe czy słupki im nie skoczą
@jaceks653 Dokładnie. Dużo ludzi zamiast Samsunga wzięło inny telefon np. od Xiaomi.
Samsung z cenami przesadził.

Z drugiej strony Samsung tak podniósł ceny że nawet mniejszy udział w rynku nie oznacza mniejszego dochodu z naszego rynku...
@KaluHeHe: #!$%@? bez gogla nie ma sensu i umrze smiercią naturalna. telefon za ok 1500 zl jest zupelnie wystarczajacy dla wiekszosci spoleczenstwa. szczególnie, że to nie dziala na zasadzie, że jak wydasz 3k a nie 1,5, to będzissz miał dwa razy lepszy telefon. to będą różnice dostrzegalne dla ludzi, którzy w tym siedzą. reszta ma to w dupie. a wzrost appla to ciekawa sprawa. może dlatego ze flagowe szajsungi staly się