Wpis z mikrobloga

Cześć! :) Przymierzam się do rozpoczęcia przygody z #simracing.

Posiadam #xbox Series X i jestem w stanie jakoś sensownie się na tym pobawić, czy koniecznie musi być PC? Oglądałem gameplaye z #assettocorsa #assettocorsacompetizione, #forzamotorsport i #f12021 i wygląda to dosyć ciekawie :)

Podejrzewam, że na PC istnieje zdecydowanie więcej modów/dodatków itp. Wersje konsolowe nie są jakieś biedne?
No i najważniejsze... kierownica - którą polecacie? Widziałem, że lubiana jest TMX PRO, którą używaną można wyrwać za około 700zł, a nową za 1000zł. Czy lepsza będzie Logitech G920? 12 Lat temu na premierę Gran Turismo 5 na PS3 miałem LDFGT i byłem bardzo zadowolony! Teraz te kierownice są na o wiele lepszym poziomie, czy mała różnica?

Odnośnie fotela/stojaka znalazłem coś takiego: https://www.euro.com.pl/fotele-i-stojaki-do-kierownicy/next-level-racing-kokpit-next-level-racing-gt-lite.bhtml?gclid=Cj0KCQjw3v6SBhCsARIsACyrRAlkrKMhPRa0Vc_r4RcdHAJF_oksjTN2pTqDRK2uPRytmmBZp5Ao3EcaAg8cEALw_wcB&gclsrc=aw.ds - używa ktoś z Was coś tego typu? Jak to się sprawdza? Czy polecacie kompletnie coś innego?

Z góry dzięki za info co Wam się sprawdza i z czego czerpiecie fun :)
  • 17
Teraz te kierownice są na o wiele lepszym poziomie, czy mała różnica?


@hipeq69: Logitech praktycznie nic nie zmienił od czasów PS3 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jak już idziesz w fotel to warto oprócz dobrej kierownicy mieć dobre pedały, a te z TMX Pro są bylejakie.
Czyli lepszy będzie Thrustmaster niż Logitech


@hipeq69: oczywiście. Oprócz tego, że jest cichsza i ma lepszy FFB to masz potem więcej opcji rozbudowy - lepszy shifter(niestety sporo droższy niż ten logi), inne koła kierownicy, pedały czy bazy.

Z tymi pedałami to pomyliłem, myślałem o tych ze zwykłej wersji. T3PA są bardzo OK
@hipeq69: spoko, ale przepłacony - obecnie kosztuje praktycznie tyle co lepszy model t300 rs gt, który jest przeznaczony dla ps/pc. Żeby mieć takie bebechy i kompatybilność z xboxem to trzeba iść w Thrustmaster TX, a to już ponad 2k
@glos_zenady: Dzięki za konkrety :D Faktycznie widzę, że ten TX to już taka wyższa półka, ale też swoje kosztuje :( Może jakaś używka znalazłaby się w dobrej cenie. Jest spora zauważalna różnica pomiędzy TMX PRO a TX? :)
@hipeq69: nie miałem okazji porównywać osobiście. Na reddicie widziałem większość opinii, że warto dopłacić, ale to już może maniacy się wypowiadali. Myślę, że nie ma też co rozbijać banku od razu, może Ci nie podejdzie :P
@hipeq69: Ja mam setup G920, shifter, wheel stand pro v2, XsX i fotel „otulający” z ikei. Entry level, ale bardzo praktyczny - kierownicę na stojaku można złożyć i schować, fotel używany na codzień, a bardzo przyjemnie się ogrywa na oledzie 120hz. :)

Jak dopiero zaczynasz zabawę z simracing to weź pod uwagę, że chwilę potrwa zmiana pada na kierownice. Nie śpieszyłbym się też od razu z wyłożeniem kilku tysięcy na cały
@hipeq69: Zdecydowanie F1 - największy fun, ale też osobiście lubię ten sport. ;) Z typowych simów to AC Competizione, ale czekam bardziej na nową Forze Motorsport. Przyjemnie też się driftuje w FH5, ale to bardziej arcadówka.
@hipeq69: Ciężki wybór - ta droższa ma koło z alcantarą, które jest ładniejsze i przyjemniejsze w dotyku, tylko nie wiem jak to będzie wyglądać po dłuższym czasie i jeździe bez rękawiczek(a zapewne na początku i przez dłuższy czas nie będzie chciało ci się zakładać je przed wyścigami). Do tego ma mod do pedałów do kupienia na allegro za 40 zł. Z drugiej strony ta w skórze sądząc po opisach może mieć