Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć, całość zabrzmi dzwinie ale już tłumaczę. Od wielu miesięcy interesuję się funkcjonowaniem więzień na całym świecie i zabrałem się za kilka prac naukowych które może przedstawię na uczelni. I teraz moje pytanie - chciałbym to poznać od środka. Wiadomo, wyrok na kilka miesięcy nie wchodzi w grę w wielu powodów min dlatego, ze to za długo no i nie chcę być karany :D No ale pytanie jak wygląda sprawa kary zastępczej. Przykładowo - piję sobie browarka w parku, dostaję mandat i go nie przyjmuje - sąd zasądza karę 100 zł. Mogę od razu wnioskować o zmianę jej w karę zastępczą? Czy póki komornik będzie mógł sobie to i odsetki pobrać to będzie pobierał? 3-4 dni aresztu pewnie pozwoliłoby mi na wynotowanie wielu szczegółów i wykorzystanie tego w pracach naukowych ;)

#wizienie #sad #prawo i troche #policja

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #625ebfec77ac277f47a72717
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 5
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@AnonimoweMirkoWyznania: jak na osobę która napisała kilka "prac naukowych",a która nie odróżnia więzienia od aresztu i nie zna podstawowych przepisów z KPK i kpow, śmiem twierdzić, że jakość tych prac jest mizerna.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: polecam zapoznać się z historią dra Kamila Miszewskiego, autora "Socjolog w kryminale: więzienie jako nieprzyjazny teren badań": https://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103085,25390302,dwie-osoby-nie-zyja-z-tego-panskiego-wypadku-jak-wyglada.html

Dla przeciętnej osoby nie ma innej opcji, żeby dostać się do więzienia jako osadzony niż wyrok sądu. Ponadto trochę ostudzę Twój zapał, temat szeroko rozumianego więziennictwa jest dość obszernie eksplorowany przez naukowców i nie wiem, co konkretnie chciałbyś jeszcze analizować.
  • Odpowiedz