Wpis z mikrobloga

śmiejecie się z ruskich w dresach adidasa. ale to nie jest nic niezwykłego
w Specnazie jest wieloletnia tradycja noszenia (nawet w boju) butów adidasa, podpisanych bodajże "moskwa"
historia była dość ciekawa i chodziło bodajże o bojkot igrzysk olimpijskich w #rosja przez ich interwencje w afganistanie ale szczegółów nie pamiętam to nie będę żenił kitów.
w każdym razie ruscy specjalsi (czy też żołnierze którzy chcą do nich nawiązywać) czasem wskakują w te buciki. może bo to fajne może dlatego że czasem brakuje butów bojowych? nie wiem. ale to nic przełomowego
#wojna #ukraina
I.....e - śmiejecie się z ruskich w dresach adidasa. ale to nie jest nic niezwykłego
...

źródło: comment_1650411577akybA5FWNpItJAx3ZWDgj9.jpg

Pobierz
  • 33
  • Odpowiedz
@NajlepszyStalkerWZonie: buty dla służb mundurowych wyglądające jak cywilne są powszechnie stosowane przez operatorów jednostek specjalnych czy funkcjonariuszy służb mundurowych pracujących w cywilnych ciuchach w USA. Dla przykładu firma 5.11. Zobacz sobie na stronie buty, kurtki, spodnie itp
  • Odpowiedz
@ArtBrut: kiedyś słyszałem wywiad z jednym z gromowców na temat naszych działań w Afganistanie. On powiedział, że większość z nich nosi niskie buty ze względu na miny. Jak masz niskie buty to urwie ci stopę, jak wysokie to urwie ci nogę w okolicy kolana. Jak widzisz nie jest to tylko kwestia wygody i trzymania stopy
  • Odpowiedz
@SultanMehmed: ale używanie przez Formozę G36 czy takiego albo innego wyposażenia ma związek ze środowiskiem wodnym, w którym działają xD nie z niedoinwestowaniem. Wszystkie jednostki specjalne są u nas na takim samym poziomie i działają w ramach jednego komponentu wojsk specjalnych
  • Odpowiedz
@Kismeth: dorabianie ideologii? szukasz dziury w całym żeby wpisać się w #!$%@? po ruskich. rzuciłem tylko wybrakowaną ciekawostkę którą elegancko dopełnił @kidnice:
a ruskich tak czy tak #!$%@?ć ale chociaż postaraj się to zrobić merytorycznie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kismeth: dorabianie ideologii? szukasz dziury w całym żeby wpisać się w #!$%@? po ruskich. rzuciłem tylko wybrakowaną ciekawostkę którą elegancko dopełnił @kidnice:

a ruskich tak czy tak #!$%@?ć ale chociaż postaraj się to zrobić merytorycznie

@IntoApocalypse: to jest zwykłe #!$%@?. Żaden żołnierz na własne życzenie nie zamieni porządnego obuwia na halówki xD

Widać to było pięknie w jednym z reporterzy superwizjera, gdzie pokazywali zdechłych kacapów, którzy
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Żaden żołnierz na własne życzenie nie zamieni porządnego obuwia


@Kismeth: najpierw ten żołnierz musiałby mieć do wyboru porządnego buta :D

@IntoApocalypse: no właśnie cały czas staram się to przekazać xD
  • Odpowiedz
@SultanMehmed: G36 źle działa w warunkach gorącego klimatu, to polimerowy karabin który dobrze sprawdza się w wodzie. Formoza na bank ma też inną broń po prostu w morzu używają G36. Karabinki wybrali zresztą na lata przed tym jak Niemcy postanowili je wymienić, zresztą o czym tu #!$%@?ć xD chyba wiedzą czego używają i nie robią tego bez powodu, mają siano na wszystko co chcą i nie potrzebują do tego analiz
  • Odpowiedz