Wpis z mikrobloga

#xbmc #telewizja #mediaplayer #tv #smarttv mireczki polecacie jakąś przystawkę do tv mającą służyć jako uniwersalny odtwarzać multimediów? Głównie chodzi o to, żeby płynnie odtwarzało filmy 1080p, w większości popularnych formatów, najlepiej we wszystkich jakie istnieją i kluczowa sprawa odtwarzanie napisów polskich, z polskimi czcionkami, we wszystkich formatach (txt, srt ) Może być jako kieszeń na dysk, może być jako przystawka z wejściem usb na dysk zewnętrzny. Chodzi o to żeby to jakoś działało, a nie tak jak raspberry pi, które muli przy 1080p a czasem nawet przy 720.
  • 8
@vokus: też mam tą z większym, system XBian na 2GB SD (jakaś stara co leżała), do tego WiFi na USB (stary F5D7050), dysk 500GB na USB, monitor pod HDMI, interface na 1080p i całość chodzi zaskakująco dobrze. Spodziewałem się przycinania i lagów, a jest płynnie.
@mattcabb: no ciekawe czy na telewizorze 50' też będzie tak dobrze chodziło, nie wiem jaką masz rozdziałke na monitorze, może nie jest to full HD. Myślałem o tym little black box, ale nie wiem czy to coś warte....tanie nie jest
@vokus: Mam full HD, dźwięk osobno przez jacka.

Kolega może ma filmy na jakimś nośniku z wolnym odczytem, albo poinstalował dziwnych skórek. Albo ma jakąś starą dystrybucję.

Jeżeli chcesz, to w tygodniu nakręcę filmik demo jak to chodzi.