Wpis z mikrobloga

Moja aktualna konfiguracja prezentuje się jak na zdjęciu. Myślę nad rozbudową komputera. Mam fantazję, by zagrać w MSFS na oculusie (którego jeszcze nie mam), więc przydałby się gruby update sprzętu. I tutaj pojawia się pytanie czy jest tu w ogóle co rozbudowywać czy raczej trzeba wszystko wymienić? Ram najprawdopodobniej mam wadliwy, więc procesor, chłodzenie, karta, ram, pewnie zasilacz, to może chociaż stara płyta zostanie :D

Wstępnie myślałem o rtx 3060 ghost i ryzen 7 5800x, ale szczerze mówiąc nie wyznaję się w temacie.

Jakiegoś wielkiego parcia nie mam - może warto poczekać jeszcze kilka miesięcy na niższe ceny kart?.

#pcmasterrace #gry
źródło: comment_1650401273NW5v9cIjA0GhWRllxcU9Iz.jpg
  • 9
@budus2: @Odczuwam_Dysonans: Dzięki za opinię. A czy zasilacz styknie pod 3060 / 3070? Monitora 4k nie mam, ale docelowo pewnie sobie sprawię. Czy wtedy przydałby się lepszy procesor czy generalnie ten model wystarczy jeśli chodzi o gry? Obecnie 1080p na ultra to np. ac valhalla 55 klatek, ale takie rdr2 to tak 35 szło.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@ToJestNiepojete: zasilacz styknie, co do rozdzielczości to im wyższa, tym mniejsze znaczenie ma procesor, ot, procek czy przy 1080p czy przy 4K ma na głowie z grubsza to samo (no, może trochę więcej ale nie tak jak grafika) a karta równo 4x tyle pikseli to wyrenderowania. Stąd na tym Ryzenie raczej póki co będzie OK i w tych wyższych rozdzielczościach to karta będzie wąskim gardłem, no ale to też można zmierzyć