Wpis z mikrobloga

1350 + 1 = 1351

Tytuł: O psach
Autor: Michał Cichy, Wioletta Grzegorzewska, Weronika Murek, Patrycja Pustkowiak, Andrzej Stasiuk, Krzysztof Varga
Gatunek: literatura piękna
Ocena: ★★★★★
ISBN: 9788380497351
Wydawnictwo: Czarne
Opis książki:
https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4859365/o-psach

Moje wrażenia:
Zbiór opowiadań o psach.

“Szesnaście łap, trzydzieści lat”
Narrator (sam autor?) opisuje psy swojego życia począwszy od pierwszego, którego przygarnął w wieku 19 lat. Średnie.

“Olfaktoria”
Opowiadanie zaczyna się cytatem Myśliwskiego, więc dość obiecująco. Mieszkająca na brytyjskiego wyspie narratorka (może również sama autorka?) opowiada o… bingo! swoim psie.
Nie zainteresowała mnie ta historyjka.

“Rok w długim domu”
Opowiadanie podzielone na części z tytułami zaczynającymi się od “Fatalne są skutki…”, np. “...odnalezienia ucha” czy “noszenia rzeczy w pysku”. Napisane tak jakby z perspektywy psa. Może dlatego takie dziwne? W każdym razie nie podobało mi się.

“Ostatnia podróż”
Główna bohaterka to rozwódka, która jest obecnie w związku z… gumowym psem XD To jedyne opowiadanie, w którym nie bierze udział żywy czworonóg. Takie se.

“Psy”
Stasiuk opowiada o swoich psach, które żyją z nim w Wołowcu. Podczas czytania czułam, że mogłabym mieć psa. Świetnie napisane.

“Bogowie starości”
I znów autor pisze o sobie. No i o swoich psach. Jeden dożył sędziwego wieku, drugi zginął tragicznie w szczenięctwie. Piękny opis miłości człowieka do czworonoga.

#bookmeter #czytajzwykopem #psy #literaturapieknabookmeter
źródło: comment_1650390672RSOwe4HfLF5oIjj9japA7N.jpg
  • 1
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★ (5.0 / 10) (1 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-05-01 00:00 tag z historią podsumowań »
Kategoria książki: literatura, poeci, gatunki
Liczba stron książki: 112

Jesteś pierwszym recenzentem tej książki tutaj :)

Podobne książki:
1\. Pragnienie (Richard Flanagan)
2\. Serce umiera ostatnie (Margaret Atwood)
3\. Kąkol (Zośka Papużanka)
4\. Majsterka (Paul Harding)
... zobacz więcej książek