Wpis z mikrobloga

@matkakrawcowaojciecstefan

Lol, to jeszcze napisz wszystkim instrukcję jak należy chodzić do kościoła. W bogów nie wierzę. Ale wierzę w inteligencję ludzi. Gdyby ksiądz Wojtek był nauczycielem Esperanto to bym napisał komentarz o lekcjach esperanto. W #!$%@? mam kościół i boga. Ale dobrych ludzi zawsze docenię. Nawet jeśli są członkami #!$%@? instytucji
@Porucznik_Nos: a takie trollowanie to nie trollowanie bo motłoch durny i tak się nie zreflektuje że coś nie gra.
ale rozbawiło mnie że po stronie ukraińskiej też są npc jak @rzaden_problem: i na chybił trafił bez rozeznania każdego nazywają szmatką na stopy xD fakt że często się udaje ale tu nawet jakby go sarkazm kopnął w dupę to by go chyba nie zauważył
@IntoApocalypse ludzie muszą sobie upraszczać życie. To naturalny mechanizm przetrwania. Ja wiem, że w geopolityce nic nie jest czarno białe. Ale wiem też, że bliżej mi do narracji amerykańskiej niż ruskiej.

Jeśli czytałeś jakiekolwiek opracowania dotyczące sztuki trollingu i radykalizowania nastrojów to wiesz, że często "npc" z jednej i drugiej strony to ta sama osoba
Jeśli czytałeś jakiekolwiek opracowania dotyczące sztuki trollingu i radykalizowania nastrojów to wiesz, że często "npc" z jednej i drugiej strony to ta sama osoba


@Porucznik_Nos: oj to, to. ale wyciągnięcie tego argumentu to zaklęcie bezskuteczne bo blokuje je czar wielopoziomowego wyparcia
@Porucznik_Nos: no o tym właśnie mówię, kladziesz lache wiec co za różnica jaki bylby ksiądz, do kościoła chodzą ludzie wierzący w Boga, jesli chodzisz dlatego, ze ksiądz jest śmieszny i ładnie śpiewa to lepiej nie chodź wcale mądralo
@Godir17

Ale ten ksiądz jest przede wszystkim inteligentnym i dobrym człowiekiem. Gdyby kościół miał więcej takich ludzi, to dla chętnie bym chodził do niego.

... do kościoła chodzą ludzie wierzący w Boga.


Naiwna i trochę życzeniowa postawa z Twojej strony. Wprowadźmy podatek roczny w wysokości 250 zł za to, żeby móc chodzić do kościoła - sam sobie odpowiedz czy to wystarczająca kwota, żeby zweryfikować jak wiele osób chodzi do kościoła bo wierzy
@Porucznik_Nos: ja jestem niewierzący więc do kościoła nie chodzę, chyba, ze w ramach atrakcji turystycznej przedstawiam tylko teorie i w mojej opini zdrowe podejście, jeśli wierzysz to chodzisz, nie wymyslasz zadnych wymowek, ze ksiadz zły, ze zimno w kościele, ze ciasne ławki itp. Ja osobiście poznalem w swoim zyciu samych spoko księży, bardzo inteligentnych i bez kołka w głowie z którymi moglem pogadać na sporo tematow(lubie historie i zwiedzanie starych kościołów)
@Godir17 no jak, zaraz?
A co w sytuacji kiedy kościół instytucjonalnie broni pedofilii w swoich szeregach i ludzie mają dość tej instytucji i w ramach protestu bojkotują- czy to znaczy, że przestali wierzyć w boga?
@Porucznik_Nos: na tym opieram sens wypowiedzi, mozesz chodzić ale nie wspierać, nikt nie stoi nad Tobą z batem zebys wrzucil pieniążek. Po prostu smieszy mnie gadanie " ja wierze ale nie chodze" bo ksieza to pedofile, złodzieje i tak dalej, to takie usprawiedliwianie swojego lenistwa, wierzysz to idziesz, nie lubisz księdza to nie wrzucisz pieniazka i tyle XD