Wpis z mikrobloga

@Gustav88: jeszcze bym nie siał paniki, surowce są na szczytach i korekta to raczej normalna sprawa. Jakby zaczęło mocno lecieć na #!$%@?, to wtedy szybkie pkc i obserwujesz jak świat płonie
  • Odpowiedz
@Gustav88: dopowiedź na to pytanie pewnie znajdziesz tu:
https://www.pb.pl/ue-ogranicza-import-stali-slusznie-1120379

Ogólnie, to pewnie dlatego, że politycy nie chcą się już w tym roku po raz kolejny obudzić z ręką w nocniku, kiedy tylko Chiny zabiorą się do ataku na Tajwan, a nasz przemysł okaże się od nich uzależniony jeszcze bardziej niż od rosyjskich surowców.

Swoją drogą, kiedy dwa lata temu jak kupowałem hurtowo kilka ton stali, też sobie tak mówiłem. Potem zamówiłem resztę o 50% drożej, a do dziś jest już o
  • Odpowiedz
@KarmazynowyAstrofizyk: no tak oni ograniczali import jak jeszcze nie wiadomo było że wojna wybuchnie tacy byli przewidujący ( ͡° ͜ʖ ͡°) wcale nie dlatego że stał była tania i trzeba było ratować przemysł w Europie.

Chiny nie mają floty by dokonać inwazji jeszcze przez najbliższe pięć lat.

Nie będzie już nigdy po 4 bo obajtek musi kolejne zakupy gazet sfinansować ( ͡° ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz
@Gustav88: chyba tylko Ty tego nie wiedziałeś, Chiny szykują się do wojny od ponad dekady, a na Ukrainie wojna zdaje się trwa od 2014 albo coś mnie ominęło.

Czekam, aż rządowi braknie hajsu bardziej i zmuszą spółki SP do wypłaty dywidend. Akurat jest okazja, bo JSW wymienia zarząd. Nawet umorzenie pożyczki PFR dałoby SP minimum miliard zysku więcej (ponad wartość pożyczki), gdyby otrzymali dywidendę zgodnie ze statutem spółki.
  • Odpowiedz
@KarmazynowyAstrofizyk: wiesz analiza wsteczną zawsze skuteczna. Chiny zakładają odzyskanie Tajwanu w ciągu 100 lat według doktryny i raczej to nie będzie w tej dekadzie bo nawet jeszcze floty nie mają.

No na pewno to będzie dywidenda żeby się dzielić. Popatrz na kghm i podatek miedziowy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Albo będą inwestycje w jakiś spółki które dochodowe spółki będą kupować od SP.
  • Odpowiedz