Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 17
@stefan_pmp: Bardzo dobrze z mojego punktu widzenia. Z LH po de wyleciało większość Polaków i Romkow. Pomijam że nagle można było wybierać i przebierać w trasach to stawki poszły mocno w górę.
  • Odpowiedz
  • 1305
@arysto2011

@stefan_pmp: Chciała i udupiła nasz konkurencyjny transport... Zgodnie z wytycznymi z niemiec i francji.


Konkurencyjny bo gdy Niemiec swoim musiał płacić swoim pracownikom za pokój w hotelu na trasie nasi ochoczo spali w kabinie i szczali do butelki w trasie.
  • Odpowiedz
@chigcht: A co? Spawaczom, elektrykom czy hydraulikom wykonującym swój zawód w Niemczech czy Holandii płaca polskie bieda pensje?
To dlaczego kierowcy jeżdżący codziennie po Niemczech czy Francji mieli mieć polskie pensje?
  • Odpowiedz
@Darknes17: to firmy z niemiec wysyłający pracowników od siebie do nas na delegację powinni płacić 4000 zł brutto XD

Co to w ogóle za myślenie. Zachód chciał uwalić konkurencje i tylko o to chodziło
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Aerwin: Tak. Powinienem moim kierowcom płacić januszostawkę 200 zł dniówki na zleceniu i kazać im spać w budzie bo inaczej nie mogę nazywać się polakiem :(.
Zresztą przecież nikt nie zabrania przeniesienia firmy do DE.
  • Odpowiedz
nasz konkurencyjny transport.


@arysto2011: czyli nasz jedyny pomysł na konkurencję to dumping socjalny. A potem józiolenie że "taki Niemiec co jeździ na tirze to ma to i to i tamto a u nas jak zwykle kradno.
  • Odpowiedz
Konkurencyjny bo gdy Niemiec swoim musiał płacić swoim pracownikom za pokój w hotelu na trasie nasi ochoczo spali w kabinie i szczali do butelki w trasie.


@emesc: przecież oni cały czas szczają do butelek, 3 minuty przerwy na siku przecież zepsuje cały dzienny plan i będzie finalnie 2km dalej od celu
  • Odpowiedz
@arysto2011 Nasza konkurencyjność polegała na strasznym januszostwie. Siedzeniu w kabinie po kilka tygodni a na umowie stawka minimalna więc w przypadku l4 czy emerytury gówno to dawało. Jeden z najbardziej zaniedbanych prawnie zawodów.
  • Odpowiedz
  • 1
@alvaroZcamaro Niemiec dalej płaci w dietach, chyba, że ten ktoś mnie oszukał(nie mam tego jak zweryfikować) . Próbowałem znaleźć ta dyrektywe podłej unii, która jasno mówi, ze nie mozna placic w dietach. I o dziwo na polskich stronach dotyczących pakietu mobilności przy kabotażach były odnośniki do dyrektyw, a przy płacy czegoś takiego nie znalazłem. Może ktoś zarzuci linkaczem i mnie oświeci, ale jak na moje to polski ład maczał w tym paluszki,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@stefan_pmp: ciekawe czy wszyscy broniący niskich stawek będą mieć coś dopowiedzenia innego gdyby stało się że jakis inny tani kraj psuje rynek swoimi murzynami.
  • Odpowiedz