Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mirki jeżdżące albo mające styczność z Kia cee'd 2 przed FL(mam kombi 1.6 crdi). Jak wasze odczucia co do wygłuszenia tego auta? Kupiłem niedawno samochód i wszystkiego bym się spodziewał ale nie tego, że będzie takie głośne nawet przy 100km/h. Opony to Nokian wetproof 2021 r. Ewidentnie jest to związane z szumem opon bo nawierzchnia mocno wpływa na hałas. Na gładkim asfalcie jest w miarę choć i tak głośniej niż we Fiescie, którą jeździłem albo starszym mondeo. Natomiast jak wjadę na chropowaty asfalt to jest lipa, głośno jakbym 2x szybciej jechał niż na liczniku. Nie mam innego kompletu opon i nie mam jak tego sprawdzić. Mogą to być opony czy auto jest tak zrobione?
#motoryzacja #kia #ceed
  • 5
@sqim: Hej, Ceed ma problemy z wygłuszeniem bagażnika. Jest to dosyć znany temat. Jesteś pewien, że to nie to? Objawy podobne i zawsze efekt mocniejszy na gorszej nawierzchni.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@creif: szczerze to nie wiem, wydaje mi się, że spod kół ale nie wykluczam innych opcji bo dźwięk różnie się może nieść i może to być mylące. Podjadę na dniach do wulkanizatora, żeby zerknal na opony. Przód ma dziwnie pozdzierane krawędzie natarcia i spływu, w tylnych tego nie widzę, krawędzie są ostre