Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
@sdasdasd: to bardziej wygląda na felerna partię. Nie mogę znaleźć informacji o tym jak się ta sprawa skończyła. Gdyby to faktycznie masowo zabijało zwierzęta to by były doniesienia z całego świata i liczone w setkach tysięcy. Kupuje je u weterynarza, a on się bardziej zna od zielonki z wykopu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@sdasdasd: no to pokaż jakiś dowód. Ja znalazłem oryginalny artykuł z USA today i przeklejki na polskie portale z marca 2021. Nie ma żadnych konkretnych raportów, informacji czy to były oryginalne obroże czy podróbki z Chin. Producent nie ukrywa że mogą wystąpić reakcje alergiczne. U mojego kota nie występują. Trochę to wygląda jak stwierdzenie że szczepionki powodują autyzm, bo ktoś w Ameryce tak powiedział.
  • Odpowiedz
@gentooman: moje dostają kropelki na pasożyty wewnętrzne które super się spisują, podobno na pchły i kleszcze też działają, ale słabiej, więc czasem wspomagamy się taką materiałową obróżką w tęczowe paski. Ta to żadnemu kleszczowi nie przepuści
  • Odpowiedz
@sdasdasd: tak jak opryski do upraw. A jakoś ludzkość nie wymarla. Dawka czyni truciznę. Widzę że nic nie znalazłeś bo wrzucasz stronę z Wikipedii która mówi o ptakach i pszczołach a nie kotach z obrożą zatwierdzona przez odpowiednie organizacje w wielu państwach. Już więcej sensu miały by Twoje narzekania jak byś się przyczepił do wychodzenia kota, bo wtedy faktycznie może te ptaki zjeść.
  • Odpowiedz
@sdasdasd: I vice versa. Kleszcze jak się wbiją w kota to też mogą przenosić poważne choroby. A zdrowy rozsądek bez dowodów to raczej domena antyszczepów i płaskoziemców
  • Odpowiedz