Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Piszę do Was z anonima, bo wolę się nie ujawniać.
Nie chcę się też w żaden sposób żalić, ale sytuacja jest jaka jest i chciałbym zmienić coś, ale potrzebuję rady.
Dawno temu pisałem maturę i wyjechałem na studia. Studiowałem dziennikarstwo. Bezwartościowy kierunek który nic mi nie dał tak naprawdę poza tym, że przed pieczątką mam mgr. Sam okres studiowania wspominam super i raczej jestem zadowolony z tego jak się potoczyło moje życie. Między innymi dzięki temu, że wyjechałem na te studia mam wspaniałą żonę:D Problemem jest moja "kariera zawodowa" a raczej jej brak. Po studiach jako, że jestem absolwentem dziennikarstwa tułałem się po najgorszych pracach. Gastronomia, magazyny, byłem nawet kierowcą, bo mam prawko kat. C. Ogólnie nie mam nic do pracy fizycznej, od dziecka mnie uczono, że pracę trzeba szanować, ale jednak nie chciałem pracowac fizycznie do końca życia. Podjąłem więc pracę w biurze. Totalny zastój. Kto pracował w jakimś biurze to wie jakie są zarobki i co się robi. Na dzień dzisiejszy pracuję w urzędzie miasta i mam masę wolnego czasu... W pracy no robię ile robię nie za dużo, nie ma też presji i można powiedzieć, że jest luz. Najgorsze są zarobki. Mam bardzo dużo wolnego czasu i chciałbym pójść na studia które dadzą mi dobrą pracę. Nie jestem aż taki stary, bo mam 28 lat. W tamtym roku podjąłem studia z informatyki, ale totalnie mnie sprowadziły na ziemię. Matematyka i inne pokrewne przedmioty dały mi do zrozumienia, że niestety to nie jest to. Samym pisaniem kodów tez nigdy się nie interesowałem, ale poszedłem, no bo przecież informatyk dobrze zarobi( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie wiem nawet w jakim kierunku mógłbym pójść, bo nie mam żadnych większych zainteresowań. Bardzo dużo czytam i interesuję się historią, ale to też raczej nie przyniesie mi dużych zysków. W jakim kierunku mógłbym pójść żeby coś zmienić?
#praca #studia #pracbaza #studbaza

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #625c5c7ded0d2e55b1eb2b14
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
  • 13
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Jak masz lekkie pióro to może Copwriting? Spoko, że negatywnie zweryfikowałeś programowanie, ale w IT jest też sporo miejsca dla osób o umiejętnościach miękkich - Product Manager. Dobre pieniądze są w sprzedaży, ale to trzeba mieć konkretne cechy
  • Odpowiedz
PonuraMarzycielka: Dziennikarstwo jest bardzo dochodowe, zobacz ile holecka zarabia. Po prostu musisz iść z nurtem partii. Jak każą szkalować tuska to szkalujesz, nie zadajesz pytań. Nie słuchaj się wykopków, wolne dziennikarstwo nie istnieje, to tylko puste hasełko żeby odsiać frajerów. Rób co ci partia każe i w mig się dorobisz majątku. Jak się zmieni klimat polityczny, to po prostu słuchasz się nowego pana, a przeszłości i tak nikt nie będzie pamiętać.
  • Odpowiedz
RedBull: Imo nie patrz na to że nie poszło ci na infie to #!$%@?. Próbowałeś samemu coś programować, czy tylko przed matematyke na infie stwierdziłeś że to nie dla ciebie? Spróbuj porobić coś samemu w domu z tym, i tak musiałbyś tak robić jakbyś chciał w czymkolwiek z IT pracować. Może ci się spodoba i jakoś pójdzie? Możesz nauczyć się excela z dodatkami do niego i zgarnąć troche wiedzy o bazach
  • Odpowiedz