Wpis z mikrobloga

#informatyka #domeny #kiciochpyta #komputery

Mam pytanie do osób posiadających stronę www. Ile realnie płacicie za to rocznie wraz z utrzymaniem domeny itp. i wszelkimi kosztami?
PS. wiem, że mogę sprawdzić na nazwa.pl czy innych stronach, ale wiem też, że te strony mają często ukryte koszta i np. przez pierwszy rok wszystko spoko, a potem koszty rosną lawinowo, stąd moje pytanie.
  • 21
  • Odpowiedz
  • 0
W tym roku miałem trzy faktury: Odnowienie serwera na cyberfolks.pl 367,77 - najniższy pakiet Odnowienie domeny:121,77 Odnowienie SSL: 121,77 Czyli łącznie rocznie wychodzi 611,31 za wszystko.
  • Odpowiedz
@Ibanez_: Niestety ciężko jest wycenić nie znając szczegółów.
Dla przykłady zwykła strona wizytówka na wordpressie + ~2,5GB na pocztę kosztuje u nas 50zł netto (61,50zł brutto) - pakiet SO3 NVMe.
W pierwszym roku możesz użyć kodu WYKOP dzięki, któremu za hosting zapłacisz 35zł netto (43,05zł brutto).
Koszt rejestracji domeny .pl: 11.34zł (13.95zł brutto)
Koszt odnowienia domeny .pl: 46.96zł (57.76zł brutto) Od października wzrost o około 10zł netto w związku zmianą
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ibanez_: ja sobie zrobiłem stronę domową, i poddomene dysk.mojadomena.pl

I mam w kuchni komputer który mi hostuje pliki. Będziesz chciał coś w ten deseń. Pisz :)

Mam gotowy skrypt na Linux.
  • Odpowiedz
@Ibanez_: odnowienie 120 zł hosting + 50 zł domena .pl /rok

Chociaż w najniższym pakiecie można w 110 zł się zamknąć (hosting + domena) na rok spokojnie
A i bez płacenia za SSL bo jest darmowy w cenie.
  • Odpowiedz
@RoHunter: Praca w sohost to nie praca - to przyjemność ( ͡ ͜ʖ ͡)
Ogólnie nasza usługa jest usługą z której sami chcielibyśmy skorzystać.
W przypadku problemów zawsze możesz liczyć na naszą pomoc.
  • Odpowiedz