Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@aptitude: ile zajmuje nauka żeby taki skracacz ubić?
Btw nie wiedzialem že takie rzeczy trzeba programować myślałem że sa poprostu w sklepie online z komponentami albo kreator/edytor to ogarnia.
@Borntobefit: Jeżeli znasz React, to napisanie pakietu niczym nie różni się od napisania komponentu w swoim projekcie.
By stworzyć pakiet npm trzeba tylko zbudować go, ja używam rollup.js.

Polecam poradnik alexa: https://github.com/alexeagleson/template-react-component-library
Około ~5-15 minut nauki.

PS. Wszystko co znajdziesz w npm zostało przez kogoś napisane...
Tutaj znajdziesz moje inne npm pakiety: https://www.npmjs.com/~skorotkiewicz
@aptitude:
- zmień ternary na ??, dzieki czemu bedziesz mogl uzywac pusty string i 0 w opcjach (kto wie, moze ktos tego bedzie potrzebowal jako fallback)
- imo ellipsis powinen byc wliczany do ilosci znakow, czyli str.length > limit + ellipsis i ${str.slice(0, limit - ellipsis)}${ellipsis}
- fajnie by było jak byś wykrywał gdzie jest najdalszy mozliwy whitespace w danym limicie, zeby nie ucinac slow w losowych miejscach
- albo
zmień ternary na ??

już ktoś zmienił

imo ellipsis powinen byc wliczany do ilosci znakow, czyli str.length > limit + ellipsis i ${str.slice(0, limit - ellipsis)}${ellipsis}


Dodane!

fajnie by było jak byś wykrywał gdzie jest najdalszy mozliwy whitespace w danym limicie, zeby nie ucinac slow w losowych miejscach


Dodane! Teraz masz 3 różne sposoby, skrócić tekst przed wyrazem lub po kolejnym wyrazie po osiągnięciu limitu, lub po prostu przyciąć.

- albo EllipsisProps
@aptitude: tak, bo uzywasz tego jako: `

W sumie mozesz to nazwac EllipsisMode jak chcesz exportowac, bo wtedy import bedzie bardziej oczywisty.

```import { Ellipsis, EllipsisMode } from 'react-simple-ellipsis'```

Do tego nie potrzebujesz tego
= 1` bo enumy sie inicjalizuja same, daj tylko ten defaultowy jako

export enum EllipsisMode {
InPlace,
Before,
After
}

albo coś w ten desen. Nie interesuja Cie wartosci tak czy inaczej, bo w kodzie uzywasz referencji