Wpis z mikrobloga

Raz się ucieszyłem z tego wynalazku, jak w siłowni przez kilka tygodni nie mogli naprawić wzmacniacza. Gość przychodził z takim głośnikiem. Kto kiedyś ćwiczył bez muzyki ten się w cyrku nie śmieje
@profildogier: z rowerem to ma taki sens o tyle że muzyki nie możesz a przynajmniej nie powinieneś słuchać na słuchawkach ze względu na to jak ważne jest mieć stałe słuch w pełni skupiony na otoczeniu. Wiele razy mi słuch uratował skórę, jak bym miał słuchawki to było by po mnie. Jechałem raz z głośnikiem i naprawdę w tedy to jest kompromis bo i słychać otoczenie jak i muzykę. Oczywiście nie robiłem
A jeśli chodzi o rowerzystów, to lepiej jak użyją głośnika niż słuchawek, bo w razie czego usłyszą dźwięki zewnątrz typu klakson kierowcy auta


@joderme: W słuchawkach, nawet dokanałowych, słychać normalnie klakson czy syreny.

z rowerem to ma taki sens o tyle że muzyki nie możesz a przynajmniej nie powinieneś słuchać na słuchawkach ze względu na to jak ważne jest mieć stałe słuch w pełni skupiony na otoczeniu. Wiele razy mi słuch
@kamiledgar na studiach miałem antropologię z taką mądrą panią. #!$%@? głośnikiem na ulicy a także #!$%@? muzyką z samochodu przy otwartej szybie (nawet jak w aucie jest klima) tłumaczyła tym, że słaba i czującą zagrożenie jednostka beta pragnie w ten sposób oznaczyć "swój" teren, tak jak małe pieski sikają po murkach.
@kamiledgar Dla mnie słuchanie muzyki na ulicy jest zwyczajnie niebezpieczne. Mając słuchawki czy głośnik można nie usłyszeć jadącego samochodu albo roweru i o wypadek łatwo. To świadome ograniczanie swojej orientacji przestrzennej. Nie po to ewolucja dała nam system wczesnego ostrzegania w postaci słuchu aby go teraz zagłuszać disco polo xD
@ZaQ_1: normalnie? Ty tego naprawdę nie potrafisz? Przecież słyszysz z której strony jedzie auto xD Ostatnia sytuacja, jadę drogą rowerową, mam zieloeb na przejeździe, brak widoczności za zakrętem, gdyby nie fakt że usłyszałem auto które chciało wymusić, skończył bym na jego szybie, tak zdążyłem wychwamować. Jazda w mieście jest masakryczna, musisz być czujny na wszystko.