Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pawelkkk: Strasznie niska temperatura maksymalna, za tą cenę to trochę wstyd. Ja lubię pizzę i chrupkie pieczywo wiec szukam czegoś z 300c bo nie chcę mieć osobnego pieca do chleba i jeszcze osobnego do pizzy xD Wiem że 300 to jeszcze nie ideał, ale 230 to już przegięcie.
@pawelkkk: weź to Beko link ma wszystko oprócz sondy, dodatkowo osiąga 310 stopnii więc wychodzi dobra pizza. Nie znajdziesz innego piekarnika parowego z tak wysoka temperaturą maksymalną. Mam i polecam.
@pawelkkk: Niezależnie od budżetu, nie znajdziesz piekarnika który miałby wszystko. Musisz wybrać, czy wolisz:

- jak najbardziej zaawansowane rozwiązania parowe (m.in. gotowanie tylko na parze, sous vide, itp.), ale kosztem braku czyszczenia pyrolitycznego i ograniczeniem maksymalnej temperatury do ok. 230 stopni
- pyrolizę i maksymalną temperaturę do ok. 300 stopni, ale kosztem braku możliwości gotowania tylko na parze (para w takich "piekarnikach parowych" jedynie wspomaga tradycyjne pieczenie)

Generalnie jeśli jesteś maniakiem
@vegeciak: muszę sprostować, to jest w pełni parowy piekarnik z generatorem pary można w nim gotować, nie ma funkcji sous vide ale w piekarniku to jest bez sensu, meritum tej metody jest utrzymywanie stałej temperatury dlatego właściwym medium jest woda, nie para. Cyrkulator to nie jest duży wydatek jak ktoś lubi gotować to już go i tak ma. Dla mnie największym brakiem tego modelu jest brak sondy. Czyszczenie pyrolityczne rzeczywiście jest
@Yogi_: Zaintrygowałeś mnie, więc dopytam.

Masz w nim możliwość gotowania tylko na parze bez włączania grzałki? Informacje na stronie producenta są niestety mocno "nieczytelne", żeby nie napisać sprzeczne. Na stronie produktowej pod tym adresem https://www.beko.com/pl-pl/produkty/piekarniki-do-zabudowy/piekarnik-do-zabudowy-60-cm-71-l-bid14500bds (którą posiłkowałem się pisząc wcześniejszego posta) w zakładce z głównymi funkcjami i cechami jest informacja jedynie o łączeniu pary i grzałki/termoobiegu. Tutaj z kolei https://www.beko.com/pl-pl/piekarniki-parowe podają już, że Twój model ma parowar z jedną dyszą, co
vegeciak - @Yogi_: Zaintrygowałeś mnie, więc dopytam.

Masz w nim możliwość gotowan...

źródło: comment_1650150003he4PYTti6KfHJle2i5ATsl.jpg

Pobierz
@Yogi_: Biję się w pierś. W takim wypadku Beko powinno popracować nad czytelnością/spójnością strony i lepiej wypromować ten model, bo faktycznie pod pewnym względem jest unikatem. Jeszcze nie tak dawno nie było na naszym rynku żadnego piekarnika z parownikiem i temperaturą powyżej 230 stopni.

@pawelkkk: Wcześniejszym postem wprowadziłem Cię niestety w błąd. Model Yogiego wydaje się bardzo sensowną propozycją. Aktualna pozostaje sugestia o zastanowieniu się nad osobistymi preferencjami.

Jeśli priorytetem